Хто ж не хоче нормального соціалізму?
Володимир МАРЧЕНКО, народний депутат України, Проґресивна соціалістична партія України
Соціалізм - це соціально справедливе суспільство без експлуатації людини людиною. Як його досягнути? То вже інше питання для цілого інтерв`ю.
Василь ТЕРЕЩУК, народний депутат України, заступник голови Всеукраїнського союзу робітників
Соціалізм - це суспільний лад, коли трудівники керують країною та результатами своєї діяльності. Для цього потрібна суспільна власність на засоби виробництва. У нас є механізм, який дозволяє уникнути бюрократизму й зловживань, які були раніше. Основою влади повинні стати ради трудівників підприємства. До рад району, області, республіки обираються лише ті, хто обраний до рад підприємства, рада підприємства може відкликати депутата будь-якого рівня. Виконавча влада підзвітна з'їздові рад трудівників усіх рівнів. Це буде радянська республіка трудівників.
Шлях до цього - вивільнення часу завдяки науковій організації праці. Тоді кожен матиме вільний час на отримання вищої освіти, і кожен зможе керувати державою - але це вже будуть не куховарки.
Степан ХМАРА, народний депутат України, голова Української консервативної республіканської партії
Соціалізм - це рай, який вигадали ліниві.
Іван ПЛЮЩ, народний депутат України, група "Конституційний центр"
Категорія соціалізму нині трансформується й потребує уточнення. Я за соціалізм, за соціальну справедливість, за справедливе суспільство, але до методів, якими ми намагалися їх досягнути, повертатися неможливо. Привабливому терміну ми надали вульґарного звучання. В соціалізм не можна стрибнути з феодалізму.
Олесь ДОНІЙ, голова об`єднання "Молода Україна"
Соціалізм - це, очевидно, один із тих чудових міфів, які намагалося витворити людство. Втілившись, цей міф, як і багато які інші, обернувся гіркими реаліями. Я належу до покоління, якому якраз і довелося збирати врожай цих гірких плодів.
Леонід КРАВЧУК, народний депутат України
Соціалізм передусім - теорія. І досить сильно виписана. Але коли від теорії перейшли до практики, наслідки були інакші. Був радянський соціалізм. Був соціалізм угорський, болгарський, а є соціалізм шведський. Тому не можна говорити про соціалізм тільки як про теорію, треба зважати на практичне застосування. А ще розібратися, наскільки пов`язані теорія соціалізму й ідеологія та практика більшовизму. Бо націонал-соціалізм теж претендував на назву соціалізму.
Я б не заперечував, якби в нас сьогодні була на практиці впроваджена схема шведського соціалізму й ми жили як шведи. Але до цього веде лише спокійний, еволюційний шлях розвитку згідно з соціал-демократичними принципами.
Дмитро КОРЧИНСЬКИЙ, заступник голови проводу Української національної асамблеї
Колись я чув один віршик, спробую пригадати:
Мы - за социализм, но только за нормальный,
И нужно, чтобы каждый это знал:
Социализм хорош национальный.
Социализм - но лишь национал-!
Оце й є моя відповідь.
Випуск газети №:
№201, (1997)Рубрика
Подробиці