«Міністри в резерві»
На ініціативу газети «День» щодо формування альтернативного уряду «Національної збірної» відгукнулися відомі люди![](/sites/default/files/main/articles/20042016/5gavrilish.jpg)
Безумовно, тема формування влади є дискусійною і складною, але суспільство не може бути осторонь обговорення кандидатів у Кабмін. Навіть якщо влада не звертає на це уваги і не залучає громадськість. Потрібна відповідальна і ґрунтовна оцінка як особистих якостей персоналій, так і їхнього досвіду. «День» запропонував таку можливість, виставивши на обговорення низку кандидатів в КМУ за нашою версією. І от одна з перших реакцій — відомого економіста і громадського діяча, члена Римського клубу Богдана ГАВРИЛИШИНА:
«МІНІСТРИ В РЕЗЕРВІ»
«Україна перебуває в надзвичайно поганому стані політично, економічно, соціально, екологічно. Теперішній стан є найгірший від 1989 року. Причина — погане управління. При владі (в трьох галузях: Верховна Рада, Президент, Кабмін) повинні бути люди, які є ПКП:
Патріотичні — які працюють тільки заради добра суспільства, країни, держави;
Компетентні — себто повинні чітко розуміти, що мають робити і вміти це робити ефективно;
Порядні — які говорять правду, не займаються приватними справами, не корумповані.
На жаль, жоден з наших президентів, голів Верховної Ради (винятком був Марчук Євген Кирилович), прем’єр-міністрів не мав цих трьох цінностей і характеристик (сподіваюся, що Володимир Борисович Гройсман буде другим прем’єр-міністром, який відповідає всім тим критеріям). Лист (список), який під вашим керівництвом і ваших колег з редакції створили добрі політологи й експерти, вважаю дуже корисним. Тільки одна з пропонованих людей — Лілія Гриневич — стала міністром освіти. Вона має ці три характеристики, тобто повністю відповідає критеріям ПКП.
Беручи ці критерії до уваги, пишу нижче, які із всіх згаданих осіб були б дуже добрим резервом майбутніх міністрів.
Я всіх цих людей вже давно і добре знаю. Це:
1. Ігор Мітюков — міністр фінансів;
2. Михайло Гончар — міністр енергетики та вугільної промисловості;
3. Михайло Згуровський — міністр освіти і науки;
4. Віктор Галасюк — міністр економічного розвитку й торгівлі;
5. Сергій Пирожков — міністр євроінтеграції;
6. Микола Томенко — міністр екології;
7. Ганна Гопко — міністр закордонних справ;
8. Олександр Ткаченко — міністр інформаційної політики;
9. Володимир Василенко — міністр юстиції.
Сподіваюся, що новообраний і призначений уряд зможе працювати ефективніше, ніж попередній, скажімо, два роки.
Україні потрібні не тільки реформи, про які дуже багато говорять, але дуже мало роблять. Україну треба не тільки реформувати, а й трансформувати, себто міняти політичну та економічну системи та соціальну і екологічну політику. Таку трансформацію зробить молода генерація з програмою Молодь Змінить Україну. Поки ця трансформація почнеться, одначе маю надію, що вищезгадані потенційні міністри будуть в наступному уряді, який підготує суспільство для потрібної трансформації.»
Богдан ГАВРИЛИШИН, професор, доктор, економіст, громадський діяч, член Римського клубу
18 квітня 2016 р.
Випуск газети №:
№70, (2016)Рубрика
Подробиці