Регіонал Володимир ЗУБАНОВ: «Нам діватися не було куди»
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20120607/496-5-2.jpg)
На знак протесту проти мовного законопроекту, опозиціонери вчора знову пікетували парламент. Близько 50 осіб розмістилися вздовж вулиці Грушевського навпроти ВР. Нагадаємо, лідери опозиційних партій оголосили масове безстрокове пікетування Верховної Ради. Вони обіцяють не допустити ухвалення законопроекту в цілому. В чому, до речі, сумнівається народний депутат від Партії регіонів Володимир ЗУБАНОВ.
— Експерти відзначають, що цим законом ви фактично «залізли» в тіло Конституції.
— Це поле діяльності для опозиції, Конституційного Суду. Якщо в опозиції буде бажання, а вони мають 45 депутатів для звернення, то нехай звертаються до КС. Але спочатку треба ухвалити цей закон у другому читанні.
— Також зазначається, що в деяких регіонах цим законопроектом практично встановлюється друга державна.
— Ні. В перших рядках цього законопроекту написано, що державна мова — українська. Тому ніщо не може звужувати використання державної мови. Навпаки, закон підвищує значення української мови. На сьогодні у нас є тільки Конституція, де загальними фразами сказано про мову, а закону як такого немає. Тепер буде. Згідно з цим законом, наприклад, мова армії та інших збройних формувань виключно українська.
— Якщо такий добрий закон, то чому такий спротив?
— Тому що питання політизоване. Людям, як завжди, не досить добре роз’яснили. Певні політичні сили використовують сьогодні це питання для мобілізації свого електорату.
— А Партія регіонів?
— Нам діватися не було куди. Із цим ми йшли на вибори. Нам треба виконувати свої зобов’язання. Закон не передбачає другої державної, тому що для цього треба 300 голосів, щоб змінити Конституцію. Цей крок, який підтримує регіональні мови, ми повинні були зробити. А опозиція програла, тому що вони нічого конструктивного не пропонували, крім того, що всі мають знати українку мову. Якби опозиція поводила себе розумно, можна було давно вирішити це питання.
— Минулого разу опозиція не дала вам ухвалити законопроект, цього разу — ви її переграли?
— Я взагалі здивувався з такої поведінки опозиції. Якщо чесно, то картки у нас не захищені — бери картки, витягуй, не давай голосувати, кажи, що не підготовлено питання. Вони навіть цього не змогли зробити.
— Тобто спротиву ви не відчули?
— Взагалі.
— Чому тільки прихильникам Партії регіонів, на відміну від представників опозиції, дозволено перебувати біля стін парламенту?
— Міліція не може допустити бійки. Наші прихильники краще організовані.
— Їх же охороняють, звичайно, вони краще організовані.
— Хто заважав представникам опозиції зайняти це місце? Хто заважав депутатам обласних рад, які казали, що вони проводитимуть сесію під парламентом, зайняти ці позиції? Наші прийшли о 5-й чи о 6-й і зайняли місце.
В опозиції немає лідера, який міг би організувати такий захід.
— А Арсеній Яценюк?
— Якщо Арсеній не може організувати навіть такого заходу, то як він буде організовувати життя держави? У нього немає досвіду керівництва. До речі, у Турчинова теж. Це їхня проблема.
— Далі друге читання. Можливі зміни в законопроект?
— Зверніть увагу, що сьогодні не ставилося на голосування, щоб законопроект проходив скорочену процедуру. А це означає, що до 6 липня, тобто до кінця сесії, ми не встигнемо розглянути його в другому читанні, тобто законопроект може піти на наступну сесію. А там — виборча кампанія.