СДПУ(о) починає з регіонів
І все ж дніпропетровські «есдеки», як показала конференція, люди загартовані. Як повідомив у звітній доповіді секретар дніпропетровського обкому СДПУ(о) Ігор Скажутин, тільки цього року чисельність парторганізації збільшилася у 2,5 раза і досягла 12,8 тисячі чоловік. Більше ніж у три рази збільшилося і кількість первинних організацій, які охопили практично всі міста і райони області. Середній вік партійців не перевищує 35 років, а молодь у партії становить близько 40 відсотків від загального складу, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День».
Про популярність СДПУ(о) на Дніпропетровщині свідчать результати соціологічних опитувань, опублікованих у місцевій пресі. Партія, разом із КПУ та блоком «За ЄдУ», стабільно лідирує у першій трійці. Її обласні лідери Г.Гвоздьов та І.Скажутін за частотою згадувань у місцевих ЗМІ поступаються лише губернатору, міському голові Дніпропетровська і голові облради. Ще більш показовими є дані осіннього опитування дніпропетровської молоді, яке проводилося філією Національного інституту стратегічних досліджень і соціологічною службою «Соціо-Маркет». Згідно з його результатами, за СДПУ(о) має намір голосувати 18,6% опитаних, що значно перевищує показники уподобань щодо інших партій. У трійці найбільш популярних серед молоді політичних лідерів країни залишається і голова партії Віктор Медведчук.
Тепер, як зазначив у своєму виступі заступник секретаря обкому Михайло Ілларіонов, перед партією стоїть важливе завдання «обрати до рад усіх рівнів максимальну кількість депутатів», що «дозволить реально впливати» на ситуацію в країні та регіоні. Тим часом ситуація, з його слів, на Дніпропетровщині «неоднозначна», і не виключено, що «режим сприяння» буде створюватися «для одного блоку». Решті треба розраховувати на власні сили, і тут все залежить від ефективної роботи виборчих штабів, правильної тактики на виборах і масової підтримки дніпропетровських виборців. Уже зараз соціал-демократи займаються пошуком потенційно сильних кандидатів у депутати різних рівнів, а їхній багаторічний лідер, заступник голови Дніпропетровської облради Ігор Скажутін, має намір боротися за депутатський мандат в одному із 17-и мажоритарних округів. У зв’язку з цим він попросив конференцію звільнити його від обов’язків секретаря обкому. Замість нього на цей пост було обрано колишнього першого заступника секретаря Геннадія Гвоздьова — у минулому успішного бізнесмена, а в останні три роки — заступника міського голови Дніпропетровська. Його ж кандидатуру делегати конференції, нарівні із ще трьома представниками регіональних організацій обласного центру і Кривого Рогу, рекомендували керівництву партії і майбутньому з’їзду для внесення у загальнопартійний виборчий список. У короткому інтерв’ю для кореспондента «Дня» новий лідер дніпропетровських есдеків висловив упевненість у тому, що його партія на майбутніх виборах як у області, так і у самому обласному центрі цілком здатна виявитися серед переможців.
Підготовці до виборів була присвячена VI звітна конференція Житомирської обласної організації СДПУ(о), що пройшла минулої суботи. Оцінюючи відкликання лідера партії Віктора Медведчука з посади першого заступника голови Верховної Ради, секретар обкому СДПУ(о), народний депутат України Володимир Заєць у своєму виступі наголосив, що трагедії з цієї відставки партія, в тому числі її регіональні організації, не робитиме. І в контексті майбутніх виборів — теж. За його словами, більшість політичних прогнозів сходиться на тому, що есдеки можуть розраховувати на отримання 10–12% голосів виборців при голосуванні за членів парламенту за партійними списками, що в підсумку може дати 30–35 депутатських місць. Об’єднані соціал-демократи збираються також виставити своїх кандидатів у 55–57 мажоритарних округах. Загалом партія зможе мати представництво у Верховній Раді на рівні 70–80 депутатів, які повинні стати якщо не ядром, то вагомим фактором при формуванні центристської парламентської більшості, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День» .
Завдання есдеків Житомирщини, підкреслив їхній лідер, – 100 тисяч голосів виборців (що складає близько 10% від їхньої загальної кількості в області) при голосуванні за партійними списками. За його словами, кожен з-понад 10-тисячного загону місцевої організації має забезпечити як мінімум 10 голосів, і це реальна перспектива. А на мажоритарних округах потрібно буде домовлятися з тими, з ким можна домовитися. Зокрема, на Чуднівському виборчому окрузі СДПУ(о) підтримає нинішнього парламентарія Віктора Развадовського, а на Житомирському – того, кого висуне місто; і попередньо передбачається, що тут буде балотуватися голова Державної податкової адміністрації області (і помітна постать в керівництві Партії регіонів – Авт. ) Анатолій Петренко. З іншими мажоритарними округами (всього їх в області 6) партія визначиться пізніше.
Щодо місцевих виборів, то в планах есдеків — виборювання достатнього числа депутатських місць у обласній раді з тим, щоб створити в ній свою впливову фракцію, а також висування свого кандидата на посаду міського голови Житомира. Організація готова висунути своїх кандидатів і у міські, районні, селищні та сільські ради.
У свою чергу, заступник секретаря обкому, голова обласної ради Архип Войтенко у своєму виступі підтримав тезу про те, що у виборчій кампанії СДПУ(о) повинна виступити як самодостатня сила на республіканському рівні і водночас на місцевому рівні йти на блокування або координацію дій з іншими політичними силами центристського спрямування, зокрема, Аграрною партією України, яка має в області розгалужену мережу організацій. (До речі, представник АПУ Микола Рудченко обіймає посаду голови облдержадміністрації – Авт. )
Вже на прес-конференції після згаданого зібрання кореспондент «Дня» поцікавився у В.Зайця, за яким алгоритмом буде складатися партійний список об’єднаних соціал- демократів на виборах до парламенту. На думку останнього, до прохідної його частини мають увійти, крім керівництва діячів партії, представники бізнесових кіл, які фінансують її, найбільш активні члени нинішньої фракції есдеків, а також керівники найбільш потужних регіональних організацій, зокрема, таких, як Закарпатська, Харківська тощо. Однак остаточне рішення щодо з’їзду партії, наміченому на середину січня наступного року, наголосив В.Заєць.
ДО РЕЧI
Як повідомляє Укрпартінформ із посиланням на джерело у передвиборному штабі СДПУ(о), партія прагне створити у майбутньому парламенті більшість соціал-демократичного характеру. Есдеки активно ведуть переговори з депутатами, котрі йдуть на вибори за одномандатними округами в різних регіонах України. У передвиборному штабі СДПУ(о) відмовилися повідомити, кого саме об’єднані соціал-демократи мають намір підтримувати в округах.
Однак стало відомо, що одночасно тривають переговори з представниками ряду політичних сил соціал-демократичної спрямованості, які мають намір увійти до парламенту за списками передвиборних блоків.
До речі, кілька тижнів тому лідер партії В.Медведчук заявив журналістам, що сподівається на створення соціал-демократичної більшості в майбутньому парламенті. Він нагадав про те, що ціла низка сил соціал-демократичної спрямованості входить до складу різних передвиборних блоків. В.Медведчук назвав СДПУ Ю.Буздугана, що збирається пройти до ВР в альянсі з соціалістами Мороза, «Солідарність» П.Порошенка, яка входить до складу «Нашої України», Аграрну партію з блоку «За єдину Україну», Соціал-демократичний Союз, список блоку «Єдність» та інші.
Співбесідник «Укрпартінформу» також повідомив, що вказівки щодо пошуку союзників спущено в усі регіональні штаби СДПУ(о). Оскільки на місцях проходять регіональні партійні конференції, це питання «має бути розглянуто в обов’язковому порядку». За словами джерела у виборчому штабі об’єднаних соціал-демократів, також на конференціях обговорюватимуться питання присутності партійних представників у виборчому списку СДПУ(о). Наголошувалося, що у прохідній частині списку «більшість — це саме регіональні лідери. Через те конференції, в основному, проходять без конфліктів».
Випуск газети №:
№232, (2001)Рубрика
Подробиці