Сніданок міністра
Уряд не планує «їсти» маленькі підприємства. А зараз і взагалі «системно» постує...![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20050315/444-4-1.jpg)
«Ми навіть не думали, що все так погано, воно виявилося. Але за кілька місяців ми все виправимо». Приблизно в такому дусі прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко разом з віце-прем’єром Миколою Томенком та міністром фінансів Віктором Пинзеником розповіли на зустрічі з представниками столичних та регіональних ЗМІ про успадковане від своїх попередників господарство та власні плани і вже навіть деякі здобутки в подоланні тих чи інших негативних економічних та суспільних явищ. Розповіли видовищно, з жартами в революційному стилі.
У клубі Кабміну, де відбувалася зустріч, спостерігався ажіотаж: журналістів, охочих поспілкуватися з прем’єром, з’явилося чоловік 300. Здається, на популярність Тимошенко серед пишучої та знімаючої братії зовсім не впливає її місце у вітчизняному політикумі — в опозиції вона чи при владі.
Якщо вірити Юлії Тимошенко, нині країна все ще пожинає плоди незбалансованих дій влади в економічній сфері, які мали місце впродовж виборчої кампанії. Однак вже за перший місяць роботи новий уряд взяв ситуацію під контроль, і буквально через кілька місяців з’являться відчутні результати — стверджує прем’єр. «Є всі підстави вважати, що буквально за 3-4 місяці кожна родина відчує поліпшення. І не лише на папері», — сказала Тимошенко. При цьому одним із своїх здобутків уряд вважає зупинення контрабанди на кордоні та кроки по наведенню порядку в податковій сфері загалом. Так, у результаті проведення дій у рамках операції «Контрабанда — стоп!» кількість щоденних надходжень від податків на імпорт товарів збільшилася втричі у порівнянні з аналогічним періодом минулого року — повідомила глава гряду. Головний обраний урядом принцип дій — зменшення податків і зборів, однак їх тепер повинні платити всі. Також у рамках ключових завдань Кабінет Міністрів бачить проведення повної інвентаризації державної власності, радикальне підвищення якості менеджменту на державних підприємствах. Усе це має, на думку членів уряду, привести до серйозного збільшення бюджетних надходжень, що у свою чергу дозволить не лише виконувати соціальні зобов’язання, взяті на себе попередньою владою, а й підвищити пенсії та інші соціальні виплати.
Відповідаючи на запитання журналістів, глава уряду пообіцяла, що до держвласності через суд буде повернуто лише «декілька об’єктів», які приватизували несправедливо, а за інші буде запропоновано доплатити нинішнім власникам». «Головний упор треба зробити на дооцінку майна, щоб дозволити доплатити власникам реальну вартість. Якщо вони не захочуть — тоді виставляти підприємства на аукціон... Що стосується таких підприємств, як «Криворіжсталь», де навіть вигляду не робили, що приватизація робилася чесно, то такі підприємства через суд будуть повернуті у держвласність і потім проведені нові аукціони, — заявила Тимошенко, пообіцявши, що «жодного вкраденого об’єкта в руках тих, хто украв, не залишиться». В той же час пані Тимошенко запевнила, що уряд не збирається захоплюватися реприватизацією та націоналізацією. «Кровожерливості в уряду не існує. Ми не плануємо їсти маленькі підприємства на сніданок», — з посмішкою запевнила Юлія Тимошенко, зауваживши, однак, що «жирні коти», які існували при колишній владі, «будуть стрункими і позбудуться жирку».
Де гарантії, що при новому Президентові не з’являться нові «жирні коти», які жируватимуть в тому числі за рахунок «розкуркулювання» колишніх «жирних котів»? Юлія Тимошенко чесно повідомила: щодо того, що зараз чиновники на місцях не будуть красти, вона гарантії дати не може. Голова уряду попросила при цьому не турбуватися стосовно того, що серед новопризначених чиновників не всі ідеально відповідають своїм посадам, пообіцявши вести ретельний відбір за результатами роботи та реагуючи на кожне «SOS!» від журналістів.
Віце-прем’єр Микола Томенко (якого Тимошенко назвала «найпопулярнішим з усіх міністрів, включаючи прем’єра!») у свою чергу пообіцяв журналістам не рахувати критичні публікації про владу, однак закликав критикувати конструктивно, а подаючи критику, обов’язково надавати слово і представникові влади. На запитання, чи треба в Україні запровадити спеціальну квоту на представництво жінок у владі, Тимошенко відповіла: «Я вірю, що наші жінки настільки сильні, що не потребують спеціальних програм, і їх інколи треба стримувати». Коли запитали, чи будуть урядовці дотримуватися посту, Тимошенко засміялася і сказала: «Ми уже постуємо. Причому системно».
Незважаючи на те, що спілкування з пресою тривало майже три години, всім охочим запитання поставити не вдалося, — прем’єр попросила «відпустити» її на засідання уряду. Однак навіть після цього її не відпускали в буквальному сенсі ще хвилин 30: журналісти з регіонів оточили Тимошенко щільним кільцем, вимагаючи автографи та передаючи папери з усілякими зверненнями та проханнями. Що ж, принаймні цим нова влада відрізняється від старої. Залишається сподіватися, що кількість бажаючих взяти автограф у прем’єра не зменшиться і через, припустимо, рік...