Перейти до основного вмісту

За «імпульсом співпраці»

Завтра Петро Порошенко здійснить державний візит у Польщу
16 грудня, 10:37

Заступник голови Адміністрації Президента Валерій Чалий повідомив журналістів на брифінгу для журналістів, що 17—18 грудня відбудеться державний візит Президента України Петра Поршенка до Польщі. За його словами, мета цього візиту та всіх домовленостей була чіткою — поглибити наші інституційні відносини, взаємодію з найближчим нашим сусідом, нашим партнером.

В ході цього візиту, розповів заступник глави АП, передбачається зустріч Порошенка з президентом Польщі, прем’єр-міністром, маршаликами двох палат. Ці зустрічі відбуватимуться в уряді й у парламенті. Зокрема, відбудеться непересічна подія — виступ Президента України перед парламентом Польщі, наголосив Чалий.

Щодо конкретики підписання документів, розповів він, то очікується ухвалення рішень, які стосуються місцевого прикордонного руху, тобто розширення кількості населених пунктів з українського боку. За його словами, громадяни відчують, що це, дійсно, буде покращення їх можливостей перебування в Польщі. Хоча це черговий етап, але це важливо рішення.

Також буде рішення, яке стосується надання можливості отримання освіти українським студентам в Польщі, зокрема в Натоліні. І це додасть додаткових місць і можливостей для українців отримати якісну європейську освіту в Польщі.

Чалий повідомив, що буде прийнято рішення щодо взаєморозуміння відносно розвитку адаптації української інфраструктури до стандартів Європейського Союзу. Тобто йтиметься про інфраструктурні проекти і впровадження інноваційних та інвестиційних заходів, з урахуванням польського досвіду.

Також очікується ухвалення важливого рішення — меморандуму про співпрацю щодо підтримки реформ місцевого самоврядування в Україні. Чалий нагадав, що президент України на зустрічі з Президентом Польщі раніше неодноразово говорив, що саме польська реформа місцевого самоврядування може бути взята за основу для України. І ми зараз це оформлюємо у конкретні міжнародно-правові домовленості. Це не тільки надання Польщею експертної допомоги, але й передбачено відкриття на українсько-польському кордоні додатково пунктів пропусків.

Тобто, можливо, це не велика кількість документів. Але я хочу зазначити, наголосив заступник глави АП, із країнами, з якими є широка правова база, як правило, навіть відсутність підписання документів не може бути свідченням неуспішності чи успішності візиту. Не від кількості це залежить. У нас з Польщею розроблена досить широка база — сотні документів. Тому нам тут у принципі більше важливим буде імпульс роботи по ключовим сьогодні напрямкам. Пан Чалий також сказав, що планується можливе відвідання Президентом України місця дислокації польсько-українсько-литовської бригади. Тому питання військово-технічної співпраці, безпекові питання також будуть дуже важливим моментом цього візиту, — додав він.

Розповідаючи про результати візиту Президента в Сінгапур та Австралію, Чалий підкреслив важливість поїдки до такої далекої країни, яка виявилася такою близькою завдяки 40-тисячній діаспорі. І також важливим було продемонструвати те, з якою прозорістю і відкритістю Україні підходить до співпраці з Австралією у розслідування збиття літака малайзійських авіаліній терористами на Донбасі. «Довіра встановлена, і ми розраховуємо, що це дасть потужний сигнал особливо у тому числі в політичному сенсі, тому що країна, яка претендує на позицію непостійного члени Ради Безпеки ООН у 2016—2017 роках, потребує підтримки групи країн, які прислухаються до Австралії у тій частині світу», — наголосив він.

Відповідаючи на запитання щодо дати проведення засідання тристоронньої тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі, пан Чалий зазначив таке: позиція України чітка — це обмін усіх заручників, розведення військ і систем вогню. Україні готова, потрібно, принаймні рішення представника Росії для участі. Сьогодні м’яч на російській стороні. 

«Ключове питання, яке сьогодні треба вирішити, — це чітке погодження припинення вогню, тобто початок тиші, потім конкретні плани, які дадуть змогу припинити подальше просування. Як тільки буде таке розуміння досягнуто, я думаю, що може бути проведена тристороння група. Але при цьому ми вважаємо, що для тристоронньої групи і так є багато питань, які сьогодні потребують обговорення. Тому, в принципі, я думаю, що це може бути питання буквально найближчого тижня. І це потрібно зробити вже в найближчий тиждень. На сьогодні такого рішення про дату конкретну немає», — сказав Чалий.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати