Перейти до основного вмісту

Замість одного батальйону – три!

Добровольці формують підрозділи для захисту Донецької області
16 квітня, 12:07
ФОТО РЕЙТЕР

Як зізнався «Дню» командир батальйону територіальної оборони Донбасу, що зареєстрований у мережі Facebook під ніком Семен Семенченко: «Тільки у перший день до нас записалося понад дві тисячі осіб віком від 22 до 60 років». 14 квітня командир батальйону повідомив у Facebook: «Протягом двох днів увесь особовий склад батальйону буде відправлено на формування і необхідне навчання. Далі він виконуватиме завдання із захисту громадян у Донецькій області. Ті патріоти України, які готові допомагати батальйону у виконанні завдань, але не готові до військової служби за станом здоров’я або віком, матимуть можливість допомогти нам на громадянці».

Учасники оборони стережуться «зливу» інформації та евакуюють свої родини в інші регіони України. Взяти коментар телефоном майже неможливо: координатори постійно приймають дзвінки від охочих записатися до підрозділів захисту. Втім, у соцмережах добровольці детально інформують спільноту щодо формування загонів. Із останніх новин у Facebook: «На Донбасі кількість людей, які бажають боротися за єдину Україну у військових формуваннях, перевищила всі очікування. Формується замість одного — три батальйони — на базі МВС, Міноборони, батальйон добровольців».

Голова Донецького інституту соціальних досліджень і політичного аналізу Володимир КІПЕНЬ оцінив перспективи такої ініціативи:

«Створення даних батальйонів свідчить про готовність рядових громадян відстоювати незалежність країни. Це — реакція знизу на бездіяльність і неспроможність влади у центрі та на місцях забезпечити конституційний порядок, здоров’я та безпеку людей, які підтримують єдність України. Дивно, чому силові структури та органи державної влади на Донеччині не зініціювали чогось подібного, не допомогли патріотам зорганізуватися, щоб давати відсіч диверсантам, які вщент зруйнували стабільність області.

Такі формування не можуть грати якусь вирішальну роль, тим паче, для організації батальйонів потрібний час, якого дуже мало. Але дані військові структури акумулюють частину сил і допоможуть органам правопорядку, наприклад, у проведенні антитерористичної операції. Влада і правоохоронні сили Донецької області ні на що не спроможні, вони корумповані за походженням, у них відсутній патріотизм. Утім, є держава Україна, і в ній — сотні тисяч громадян, готових відстоювати її цілісність та незалежність. Потрібна лише мужність закликати, зорганізувати і скерувати цих людей. Цим повинна займатися нинішня центральна влада, інакше усе відбудеться за ініціативою знизу. Але тоді нашим новим керівникам нічого буде робити в Україні».

Ще один тип захисних громадських формувань — самооборона, яка діє під час проукраїнських акцій. 17 квітня активісти планують масштабний мітинг за єдину Україну, і цей захід стане «лакмусовим папірцем» ефективності таких структур. Голова правління Донецької обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Сергій ТКАЧЕНКО розповів про проблеми цих формувань:

«Нещодавно на зборах Комітету патріотичних сил Донбасу намагалися зібрати розрізнені самооборони Майдану, Донецька тощо. Сумне видовище. Не знаю, чи може сформуватися серйозний рух на такій базі, на жаль, самооборона Донецька на кшталт Автомайдану — радше слова, ніж реальність. Наразі основною задачею ми поставили охорону учасників мітингів за Україну. Люди, безумовно, можуть захищатися, протидіяти професіональним військовим — Київ це довів. Питання у координації дій та довірі, навіть між самими учасниками проукраїнських груп».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати