Перейти до основного вмісту

Допоможи собі сам

14 березня, 00:00

Найголовніше у складний період, під час якого живемо, — розворушити громадськість. У цьому запевняють молодіжні організації. Вони готові цьому сприяти. Тим більше, що домоглися фінансової підтримки. Про те, що іще хорошого й поганого трапилося за тиждень у рівнян, йдеться в постійній рубриці.

Мар’яна СЕМЕНЮК, лідер громадської кампанії «Молодіжна варта»:

— У Рівному стартував конкурс соціальних проектів для молодіжних організацій. На це з міського бюджету виділено 70 тисяч гривень. Насправді це дуже хороша новина. Цей конкурс відбувається вже не вперше. Та ми задоволені, що попри обставини, які склалися, таки зуміли розпочати його вчасно, що нам пішли на зустріч й передбачили кошти, а головне — усе відбуватиметься прозоро. Насправді позитив такого заходу полягає в тому, щоб не просто доцільно використати бюджетні кошти. Мета конкурсу — розворушити громадськість, аби самостійно вирішувати наболілі питання.

Торік у рамках конкурсу вдалося втілити низку проектів, спрямованих на соціальну адаптацію дітей та дорослих з особливими потребами, а також їхніх сімей. Проекти реалізовано доволі якісно. Ця тема важлива не лише для регіону, а й для України в цілому і потребує постійної методичної роботи.

Цьогоріч молодіжні організації також можуть спробувати себе у розробці такого роду проектів. Подати заявки усі охочі зможуть до 27 березня.

Альона КОЖУШКО, режисер-початківець:

— Найприємнішою подією тижня, що минає, є те, що на сцені театру «Сонях» йтиме моя постановка вистави «Сніданок у Савойї». Це комедія із доволі заплутаним сюжетом. У виставі йдеться про маленьку брехню, яка зазвичай методично перетворюється на такий собі велетенський сніговий ком. Для театру «Сонях» це доволі незвично. Та на фестивалі театрального мистецтва вона отримала приз глядацьких симпатій. Очевидно, вплинув сам настрій вистави — дія відбувається в Чикаго, під музику в стилі джаз, яскраві костюми, хороша гра... Сподіваюся вистава матиме успіх серед рівнян.

Ольга НОВИЦЬКА, представниця Міжнародної клубної організації «Ротаракт»:

— Цей тиждень запам’ятався не зовсім приємним візитом у Генеральне консульство Республіки Польща в Луцьку. Річ у тім, що представники клубної організації періодично їздять за кордон з метою реалізації певних проектів. Нині ми маємо програму заходів на півроку. Найближчим часом плануємо відвідати сусідню Польщу. Офіційні запрошення вже маємо. Однак, як з’ясувалося, відкрити багаторазові шенгенські візи безкоштовно навіть за наявністю запрошення для нас не можуть. Тепер ми змушені будемо їздити в консульство перед кожною поїздкою. Звісно, це не зручно. Це витратно і з точки зору часу, і з точки зору фінансів. Та й консульств Республіки Польща в Україні налічується лише п’ять. Як на мене, це недостатньо.

Марина ПАШКОВСЬКА, головний спеціаліст Управління державної служби Головдержслужби України в Рівненській області, член Острозького клубу вільного інтелектуального спілкування молоді:

— Перебуваючи на лікарняному декілька днів, більшість часу провела переглядаючи різноманітні передачі на телебаченні та читаючи газети і журнали. Помітила певну особливість: засоби масової інформації переповнені використанням слів іншомовного походження. Безперечно — це є один із шляхів збагачення лексичного складу кожної мови, але чи є ці слова зрозумілими для пересічних українців? Так, значення більшості таких новомодних слів ми ніби розуміємо, але замислившись, особисто я не змогла чітко пояснити цілої низки запозичених слів. Таке «відкриття» викликало у мене бажання придбати тлумачний словник. Благо, рівненські книгарні пропонують декілька видань словників.

Але гарно оформлений словник із кількістю слів 200 тисяч коштує понад 300 грн. Варто зауважити, що така ж ситуація і з іншою художньою та науковою літературою, наявною на полицях книжкових магазинів. Сумно... Саме так мені спало на думку означити ситуацію, що склалася у сфері книговидавництва. Адже навіть поверхнево проаналізувавши доступність літератури для людей, можна зробити висновок, що книга — це не джерело пізнання та розвитку, а така собі розкіш, яку більшість українців собі практично не можуть дозволити.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати