Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Книжки «Дня» будуть жити в Острозькому музеї

27 травня, 00:00

«...Із великою шаною до вашої праці» — такий підпис на одній з книг із серії «Бібліотека газети «День», яку нещодавно Лариса Івшина презентувала до колекції експонатів Державного історико-культурного заповідника міста Острог.

Справді, сьогодні музейний комплекс, що знаходиться в Острозі, збережений лише завдяки самовідданій невтомній праці його робітників. «Відбулися війни, революції, змінювалися державні кордони й суспільний устрій, але протягом 85 років музейники здійснюють свою благородну пам’яткоохоронну й просвітницьку місію», — написано в музейному проспекті. Завдяки людям, які присвятили життя не тільки збереженню історії свого краю, а й відродженню духовності українського народу, ми маємо уявлення про період «Волинських Афін» — один з найяскравіших моментів розквіту української культури та освіти.

1909 року з ініціативи інтелігенції Острога утворилося Братство імені князів Острозьких, яке відразу розпочало роботи з відновлення та реставрації Вежі Мурованої, що на Замковій горі, — пам’ятки архітектури XIV століття. Зараз у замкових приміщеннях зібрано сотні експонатів — свідків різних періодів історії українського народу. Замок князів Острозьких — чи не єдине свідчення того, що українські князі у своїй заможності та шляхетності нічим не поступалися західноєвропейським магнатам. «Це — наша історія, а ми її не знаємо й їдемо за кордон дивитися на чужі замки, вивчати чужу історію», — говорить Лариса Івшина під час екскурсії замком. Газета «День» уже протягом десяти років намагається не просто відновити стерті сторінки історії України, а й популяризувати українську історію, культуру серед самих же українців, як би це парадоксально не звучало. «Україна Incognita», «Дві Русі», «День і вічність Джеймса Мейса» — це внесок редакції газети у вивчення непізнаних століть, відгомін яких ми досі чуємо на вулицях українських міст. Тому справедливо, що примірники книг із серії «Бібліотека газети «День» будуть серед експонатів Острозького музею, що зберігає у своїх стінах початки національної свідомості.

КОМЕНТАР

Микола МАНЬКО,заступник директора Історико-культурного заповідника Острога:

— Культурологічні публікації в газеті «День», а особливо вихід п’ятитомника серії «Бібліотека газети «День» має дуже важливе значення для ознайомлення українців зі своєю культурною спадщиною. Це також стосується теми українсько-польських вiдносин, висвітлених у книжці «Війни і мир». Острог упродовж віків був місцем інтенсивних українсько- польських контактів, свідком як плідних, так і трагічних сторінок нашої спільної історії. Сьогодні пам’ятки історії й архітектури Острога привертають увагу тисяч відвідувачів Польщі. Сподіваємося, що цей туристичний потік зростатиме. Приємно, що свої роботи в напрямку досліджень україно-польських стосунків острозькі науковці публікують на сторінках «Дня», в книжкових виданнях бібліотечної серії газети. У їхніх статтях, як правило, використовуються ілюстративні матеріали, архівно-документальні джерела з нашого заповідника, які збережені багатьма поколіннями працівників нашого музею. Тому серія «Бібліотека газети «День» — експонат, який повинен зайняти достойне місце в нашому Історико-культурному заповіднику.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати