Про вивчення російської мови у школах
Нещодавно, як усім відомо, пролунала заява міністра Табачника про можливість двомовності для українців та впровадження вивчення російської мови школярами. Яка була на це реакція? Підтримка коаліції та гнів опозиції. Ця заява одразу викликала резонанс та жваву дискусію у суспільстві. Її ж активно обговорювали й на телеканалах. Отже, що ми маємо сьогодні та що нам пропонують надалі?
Ще одна мова для вивчення — це нові навантаження для учнів, але також і кращий їхній освітній розвиток. В Україні беззаперечна більшість підручників друкується російською мовою. Велика частина наших громадян спілкується теж цією мовою, але, не вивчаючи її в школі, більшість мимоволі вживають так званий суржик, себто неправильне з освітньо-наукової точки зору змішання української та російської мови, порушуючи їх справжнє звучання. Призводить до цього той фактор, що велика частина населення не вивчає українську мову, бо нею не доводиться спілкуватися вдома, а російську самі вивчати не хочуть. При цьому йде масове вивчення англійської та німецької мов як іноземних. Однаково для всіх регіонів. Це означає підтримку євроконсолідації країни. Але чому б по-розумному не вчинити?
Я вважаю, що значно лояльніше та розумніше було б додати російську мову до списку іноземних на вибір. Хочете — англійська, хочете — німецька, хочете — французька, а хочете — й російська... Підручники з цього предмета є. Їх додатково друкувати не доведеться і витрати не будуть величезними для держави та платників податків. Нехай діти вирішують, що їм варто вчити! Але обов’язкове насадження будь-якої мови — це неприпустимо та протиправно!