Перейти до основного вмісту

ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?

Втомлені політикою
12 лютого, 00:00

Відставка новопризначеного голови Хмельницької облдержадміністрації, перемога збірної України з футболу у матчі зі збірною Албанії, зниження обмінних курсів євро та долара — про ці та інші події тижня, які потрапили в поле зору наших експертів, — у традиційній рубриці «Дня».

Микола СЛЮСАРЕВСЬКИЙ , директор Інституту соціальної та політичної психології АПН України, член-кореспондент АПНУ:

— Добре, що всупереч зневірі, зумовленій глобальним потеплінням, упродовж тижня все ж таки тривала зима, лежав сніг, якого так довго чекали ми всі (крім недбайливих господарників), якого так потребують наша ментальність, генетична пам’ять, без якого на початку року Україна виглядає якоюсь несправжньою, похмурою й чужою. А погано, що метеослужби вже найближчими днями прогнозують відлигу. Добре було б, якби вони помилилися і це свято зими було б з нами ще кілька тижнів. Якщо ж говорити про суспільно-політичне життя, то добрим знаком видається передусім спільне засідання старого і нового складу Кабінету Міністрів. Впевнений, ця процедура цивілізованої передачі влади піде на користь країні і, можливо, покладе початок новій політичній традиції. А ще краще було б, якби справа не закінчилася лише процедурою. Добре було б, якби нові урядовці продовжували співпрацю з колишніми — в режимі консультацій, порад тощо. Від цього вони б тільки виграли. Було, звичайно, й погане. Найгірше — смерть іще одного українського військовослужбовця в Іраку. І не тільки тому, що смерть людини це завжди погано, трагічно і непоправно, а й тому, що ця чергова небойова втрата — новий привід для політичних спекуляцій навколо проблеми перебування в Іраку нашого військового контингенту. Стурбованість викликають події в Грузії. Прикро, що гинуть люди, — у «гарячих точках» планети, внаслідок терористичних актів та аварій. Гоголівського пера заслуговує історія з відставкою новопризначеного голови Хмельницької облдержадміністрації.

Василь ТУЗ , керівник проекту «Контракти за місяць» ВД «Галицькі контракти»:

— Збірна України з футболу знову порадувала хоч не грою, так результатом. Втомленому політикою та політиками українському народу час знаходити нових кумирів і якісно новий центр уваги. Якщо новий уряд дотримає своїх обіцянок і потурбується про хліб, то на роль видовищ може цілком підійти інтрига боротьби за вихід у фінальну частину футбольного чемпіонату світу 2006 року. Не піснями ж єдиними.

Відставка Хмельницького голови облдержадміністрації (до речі, чому їх на московський манер почали називати губернаторами?) стала неприємною вісткою. Він попрацював аж кілька днів і написав заяву, яка майже відразу і була прийнята. Таке враження, що цю людину ніхто до цього не бачив, ніхто не проводив співбесід і т. д. Продовжується щось на зразок формування списку блоку Віктора Ющенка «Наша Україна» на минулих парламентських виборах, коли потім у всіх (напевно, і у самого лідера) читається в очах здивоване запитання: а цей як сюди потрапив? Відповідальніше треба ставитись до слуг народу...

Олена КИТАЙГОРОДСЬКА , PR спеціаліст:

— На мій погляд, один з найпозитивніших моментів декількох минулих тижнів — це помітне зниження обмінних курсів євро та долара. Річ не лише в гордості за силу національної валюти. На жаль, кредити в гривні для фізичних осіб — недоступна розкіш через високі відсоткові ставки. Тому всі ми, звісно, вважаємо за краще брати кредит у іноземній валюті, вартість якого набагато нижча. І кожний місяць банк вимагає внесок за цим кредитом — також, звісно, в євро або доларах. А зарплату ми отримуємо в гривнях… Неприємно згадувати листопад і грудень минулого року, коли валюту, що різко зросла відносно гривні, придбати було практично неможливо (особливо «пощастило» тим, хто взяв кредит у євро). І от тепер, нарешті, все наче прийшло в норму. І якщо зниження обмінного курсу долара — це результат стабілізації ситуації в нашій країні, то до зниження курсу євро в Україні «доклало руку» його різке зниження на міжнародних торгах. І було б непогано, щоб єдина європейська валюта дешевшала й далі, — простіше буде віддавати кредит. З другого боку, а якщо євро завтра знову різко зросте відносно долара? Можливо, час Національному банку подумати про те, щоб «прив’язувати» нашу валюту не лише до долара, а й до євро?..

Володимир МАНЖУРА , філософ (Запоріжжя):

— Хороше — це зустріч на засіданні кафедри філософії Запорізького держуніверситету з колегами після канікул і обговорення навчального процесу в новому семестрі. Добре, що за обміном отримали книги зі Львова та Білоруського держуніверситету. Але погано, що моя онучка перебуває наразі на так званих «теплових канікулах»: нічим платити за тепло, і школи на час похолодання закрито. Позитивні, на мій погляд, також нові призначення. У п’ятницю перший віце-прем’єр Анатолій Кінах офіційно представив нам нового голову Запорізької обласної держадміністрації Юрія Артеменка. Добре, що обговорюється питання про реприватизацію «Криворожсталі». Ця подія може змінити ситуацію в країні взагалі. Підтримую також заплановані реформи в армії. Але погано — це смерть ще одного українського військовослужбовця в Іраку. Підготувала Юлія КАЦУН

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати