Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

9 червня в Одеській національній науковій бібліотеці розпочав роботу ІНТЕЛЕКТ-ФОРУМ-2023

12 червня, 18:07

Яскрава і насичена програма заходу поєднує ХХІІІ Всеукраїнську виставку-форум «Українська книга на Одещині» та IV ОдесаБібліоСаміт – Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю для фахівців бібліотек України та зарубіжжя.

Свій творчий доробок у головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки презентують близько 40 учасників книжкової виставки – представники вітчизняних видавництв з різних куточків України.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, який підкреслив важливість і значущість подій Інтелект-форуму, що проводиться всупереч усім тяжким випробуванням воєнного часу і є ефективним внеском у спільну боротьбу на культурному фронті проти російської агресії, засобом підсилення інформаційного спротиву, а також дієвим майданчиком для пошуку рішень у подоланні гострих викликів сьогодення та створення механізмів повоєнного відновлення загальнонаціональної культурної системи.

Фото надан5

Присутніх привітала Ірина Бірюкова, генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки, залужений працівник культури України. Вона зазначила: «Інтелект-форум є своєрідною відповіддю зневірі й болю, який ми переживаємо, і ми віримо в те, що культура єднає, віримо, що книга є потужним інструментом, яким ми дозволяємо собі виборювати майбутнє та мріяти про нього, про інтелект нації, наш спільний успіх. Віримо, що наші спільні зусилля здатні давати цей результат».

Фото надан5

Від імені депутатського корпусу Одеської обласної ради зібрання привітав Олег Радковський, перший заступник голови Одеської обласної ради. Він наголосив, що цьогорічний захід особливий, адже попри війну зібрав найкращих представників видавничої справи, письменників, літературознавців, науковців. Він також відзначив актуальність заходу й те, що культурне надбання українського народу є частиною світового культурного надбання і ми маємо його примножувати, вивчати і берегти, щоб передати нащадкам традиції, культурні цінності рідного народу: «Нехай українська книга живе, розвивається і, незважаючи на звуки тривог, дарує нам можливість творити, жити, виборювати наше майбутнє».

Фото надан5

У своєму вітальному слові Дмитро Радулов, заступник начальника Одеської обласної військової адміністрації, звернув увагу на важливість розвитку вітчизняної культури, українського книговидання та зростання запитів на національний культурний продукт.

Фото надан5

Іван Ліптуга, директор Департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради, привітав усіх із святом української книги та наголосив на тому, що нині бібліотеки перетворилися на справжні культурні центри та просвітницькі заклади, простори для творчості та освіти. Він також звернув увагу на важливість підтримки українських видавництв та наповнення бібліотек якісною українською літературою, що є пріоритетним завданням департаменту.

Фото надан5

Олександр Афонін, президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, заслужений працівник культури України, пікреслив важливість читання та книги, що є головним інструментом, який надає людському спілкуванню інтелектуальної цілісності, моральної, духовної, культурної спрямованості, зауваживши, що питання розвитку книги - це питання виживання нації.

Фото надан5

Політик, громадський діяч, меценат, член наглядової ради Одеської національної наукової бібліотеки Сергій Гриневецький, звертаючись до присутніх, сказав, що  «після цієї війни в прийдешніх поколінь має лишитись два почуття: наші нащадки мають їх ненавидіти, їхні - мають нас боятись. Цього досить». Він також висловив переконання, що ці слова можуть згуртувати суспільство та дати поштовх для написання, друкування, читання та осмислювання книжок.

Фото надан5

З вітальним словом звернувся до присутніх ректор університету Одеського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, заслужений працівник освіти України, полковник поліції Дмитро Швець.

Фото надан5

 

Фото надан5Фото надан5

Стало доброю традицією під час Інтелект-форуму дарувати книжки вітчизняних видавництв нашим військовим. Ірина Бірюкова висловила щиру вдячність захисникам та подарувала представникам Збройних Сил України святкові комплекти книжок: «Ми віримо, що освічена людина здатна чинити опір зі значно більшою силою, і ми прагнемо бути надійним плечем і підтримкою у справі патріотичного виховання, освіти, культурного розвитку наших захисників. Ми вдячні, що ви поруч з нами у цій просвітницькій  роботі».

Заступник начальника 59-го Будинку офіцерів ВМС ЗС України, капітан І рангу Олександр Павловський від імені Військово-морських сил Збройних сил України привітав учасників заходу та побажав міцного здоров’я, наснаги, терпіння і наголосив на важливості проведення подібних заходів у такий непростий для нашої держави час, адже «книга є і залишається криницею традиції, культури та силою непереможної нації».

Від керівництва та викладацького складу Інституту Військово-морських сил Національного університету «Одеська морська академія» капітан ІІІ рангу Артем Соколов привітав учасників заходу та зауважив, що книга та читання, сумлінне систематичне навчання та неперервна освіта є запорукою якісної підготовки офіцерів та прийняття рішень у складних умовах.

Вдячні оркестру Одеської військової академії, який нині дає концерти по всій вільній Україні, а сьогодні зустрічав гостей та учасників Інтелект-форуму. Дякуємо головному диригенту оркестру старшому лейтенанту Івану Казмірчуку за високу майстерність та підтримку заходу!

Фото надан5

 

Фото надан5Фото надан5Фото надан5

Окрасою урочистого відкриття став виступ дитячо-юнацького хору «Solo musica» студії педагогічної практики Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України, професора Євгенії Бондар та концертмейстера Людмили Москаленко.

Справжнє захоплення гостей Інтелект-форуму  викликало грандіозне дефіле Підрозділу барабанщиць Одеського державного університету внутрішніх справ (художній керівник Тетяна Мох).

Слава Україні! Героям Слава!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати