Перейти до основного вмісту

Археологічні втрати війни

27 березня, 00:00

Слід зазначити, що активні дії археологи почали проводити вже з лютого цього року. Тоді американські археологи надали Департаменту Оборони США список із 5 тис. важливих історичних місць, по яких потрібно заборонити ракетно-бомбові удари.

«Місця важливих археологічних знахідок було занесено до списку районів, по яких не будуть завдавати ракетно-бомбових ударів», — заявив офіційний представник Пентагону. Водночас він підкреслив — якщо іракські військові об’єкти будуть розташовані у безпосередній близькості від цих місць, союзне командування розцінюватиме їх як воєнні цілі.

Деякі військові аналітики передбачали, що Саддам Хусейн спробує використати місця археологічних знахідок як «захисний щит» для військових об’єктів, повідомляє New Scientist (переклад на сайті Inopressa.ru). Сучасний Ірак розташовується на території колишньої Месопотамії, де в IV тисячолітті до нашої ери зародилися стародавні людські цивілізації — Вавилонська, Ассирійська та інші. На території сучасного Іраку також розташовані важливі місця ісламської релігії, наприклад Велика Мечеть у Самаррі.

Під час війни у Перській затоці більшість із цих історичних місць не були пошкоджені під час бомбардувань. Згідно з деякими джерелами, під час війни у Перській затоці 1991 року бомбардувань зазнали два винищувачі МіГ поблизу великого зіккурату в Урі. Крім того, за час війни понад 300 експонатів зникли з історичних музеїв Іраку.

Дослідники вважають, що нинішня війна може виявитися більш руйнівною. Більшість давніх пам’яток на півдні Іраку розташовуються на височинах, зручних для розміщення військових об’єктів.

Древня столиця Іраку Фалуджа, яка є важливим стратегічним об’єктом через своє важливе географічне положення, також може зазнати бомбардувань, що може призвести до загибелі великої кількості стародавніх поселень, виявлених археологами в цьому районі, повідомляє NEWSru.com.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати