ГАРЕМики

Найбільш розрекламована невдача реал-ТБ «Гарем» («1+1») дивиться на нас сумними очима дівчат, які вибирають. І говорить банальності «про кохання» голосом Олени Свиридової. Хоча кохання тут не більше, аніж на кролівницькій фермі. Це глянсовий часопис зі стилізованими під Африку картинками, де нема чого читати. Спільна біда багатьох реальних шоу — «мордочкам» нема чого сказати.
Справжнє життя рiзонуло по декораціях «Гарему» автоматною чергою. Серед жертв- заручників «Норд-Осту» опинився 28-річний фіналіст Сергій Сенченко.
Приваблений рекламним гаслом «Це круто!», якийсь глядач вирішить подивитися свіжий варіант «Останнього героя» (той же «1+1»). Проте програма, котра живе на екрані не перший сезон, може мати свій шлейф відданих глядачів. В ідеї якогось Чарлі Парсонса багато симпатичного. Окрім красиво знятої екзотики тропічного острова, загалом є зрозумілою для наших трудящих боротьба за виживання. У порівнянні з першим циклом, тут більш вдалим є добір учасників. Хіба що в’ялі тіла пенсіонерів при всій повазі до їхнього життєвого досвіду неестетичнi. Це виглядає дикувато, так начебто спекотного літнього дня надумалися роздягнутися до плавок і купальників бабусі біля під’їзду та дідусі- доміношники. Інший хробачок — одвертості перед камерою. Бажаючи видатися кращими, одноплемінники пліткують один про одного. Виживають. Благородні люди й високі пристрасті — герої не нашого часу.
Побавила відвертим епігонством гра «Козаки — розбійники» Нового каналу. Лише Чарлі Парсонса в авторах ідеї вказати забули. З маси претендентів відібрали спортивних хлопців із середнім інтелектом — «козаків». Перед ними «розбійники» (як їх добирали, канал замовчує) ставлять нескладні завдання. Додано трохи кримського колориту — історії, татарської національної кухні. Є зоряний ведучий — Микола Вересень. Ось він у чудовому, гранатового кольору костюмі та відповідному взутті відчитує, як школяра, одного з «козаків». З інтригою не вийшло. Якось відразу зрозуміло, що скарб вони рано чи пізно відшукають. Зате на Новому все як на справжньому великому каналі; є свій реальний проект.
І все ж у життя є чого повчитися. Не знаю, як вдається редакторам «Афери» («Інтер») знаходити людей, бажаючих розповісти про те, як їх ошукали. Вручили замість каблучки з діамантом жалюгідну підробку чи після освідчення видурили гроші за помешкання. Безпосередній Ілля Ноябрьов разом з глядачами дивується бувальщинам про підступність шахраїв у номінаціях «Туфта», «Прикол», «Суперлох» і подібні. Глядач прощає «Афері» простакуватість, а іноді і явну вульгарність, нав’язливу саморекламу інших осіб каналу. Все це в рамках народного жанру, який так вдається «Інтерові». Міцний життєрадісний проект не поступається іншій реальній постановці «Все для тебе» і веселить публіку дужче, аніж «Караоке на майдані». Також свого роду просвіта! А актуальне для всіх завдання не ошукати самих себе здатне об’єднати людей не гірше за національну ідею.