Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ГIПОТЕЗИ

22 лютого, 00:00

Емоції у кольорі

Більшість із нас природа наділила так званим трихроматичним зором. Це означає, що по суті ми бачимо лише три кольори — червоний, синій і зелений, а всі інші сприймаємо як змішання цих трьох кольорів (винятком є лише дальтоніки). Таким же типом зору володіють і багато приматiвч, водночас як усі інші тварини сприймають лише два відтінки — синій і червоний.

Над тим, чому природа розпорядилася саме так і навіщо взагалі людині розрізняти кольори з тією точністю, з якою ми це робимо, вчені міркували дуже довго й знаходили тому безліч пояснень. І ось зараз вони дійшли сенсаційних висновків. Виявляється, подібний зір був нам дарований задля того, щоб ми могли розуміти один одного, розрізняючи емоції за колірною гамою, повідомляє lenta.ru. Дослідники Каліфорнійського інституту технологій заявили, що вміння розрізняти кольори є головним у процесі взаєморозуміння, при якому перше сприйняття відбувається саме за кольором обличчя людини, з якою ви контактуєте.

Як з’ясувалося, всі колірні реакції — гнів і злість, від яких ми червоніємо, страх, від якого шкіра набуває синюватого відтінку, біль, від якого наше обличчя стає або голубуватим, або жовто-зеленим — якраз укладаються в ті три кольори, що ми їх здатні безпомилково розрізняти, і слугують комунікативним засобом. Виходячи з цього, вчені також припустили, що саме тому обличчя людини і у тих приматів, які володіють трихроматичним зором, не повністю покрите волоссям: в іншому випадку ми б не змогли розпізнати перші ознаки зміни настрою, які виражаються зовсім незначною зміною кольору обличчя.

У результаті те, що ми називаємо інтуїтивним відчуттям, насправді виявляється реальним фактом, результатом нормального процесу усвідомлення кольору (за допомогою спеціальних колірних рецепторів на сітчатці ока) й того смислового навантаження, яке він несе і розшифровка якого закладена в нашій свідомості природою. Мораль дуже проста: хочете краще розуміти тих, хто нас оточує, навчитися запобігати конфліктам, уникати брехні? Тоді дивіться на співрозмовника під час розмови, причому навіть не обов’язково в очі. Досить просто віддатися природним інстинктам, і вони підкажуть, що відчуває в даний момент той, з ким ви розмовляєте.

Вино проти грипу

Італійські вчені розпочали створення нового медичного препарату проти грипу. Як повідомив директор римської наукової лабораторії Sigma-Tau Менотті Калвані, новий препарат створюватимуть на основі сполук, що входять до складу червоного вина, яке відоме не лише своїми цілющими властивостями, що сповільнюють старіння людського організму, але й відрізняється здатністю протистояти різним грипозним вірусам, повідомляють РІА «Новости». «Зараз ми здійснюємо дуже великий проект, пов’язаний із цією проблемою», — підкреслив учений.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати