Перейти до основного вмісту

Музика, яка підносить

16 жовтня, 00:00

УЛьвові пройшов фестиваль старовинної музики. Звучали французькі, італійські, німецькі, чеські, польські твори й пісні ХI—ХVI сторіччя, любовна лірика трубадурів, церковні твори європейських композиторів доби бароко та український хоровий спів ХVI—ХVIII ст. Люди заходили до Будинку органної та камерної музики абсолютно вільно, тобто безкоштовно.

Вже перший день фестивалю подарував слухачам незабутні враження — світську європейську музику було виконано молодіжним польським ансамблем «Капелля аль антідо» із Замостя на старовинних інструментах і в костюмах тієї доби. Представлено було сценки в дусі тогочасного музикування.

Потім настав вечір чеського бароко — «хіти» того часу виконав празький ансамбль «Ріторнельо» під орудою Мігаеля Поспішила. Цей вельми ексцентричний музикант, співак, інструменталіст і музикознавець провів курс майстерності для львівських музикантів.

Але справжньою подією став виступ зоряного варшавського ансамблю «Декамерон» із програмою іспанських середньовічних пісень до Святої Марії, культ якої був дуже сильним у ХVIII сторіччі.

Кожного разу при погляді у залу спадало на думку — даремно старше покоління так часто лає молодь. У залі в основному були молоді, світлі, чисті обличчя. А їх же ніхто за руку сюди не тягнув. Душа покликала.

Iдейний натхненник і організатор фестивалю львівський музикознавець Роман Стельмащук дуже переживав: як львів’яни сприйматимуть музику, нетрадиційну для нашого часу? Не дуже вона поєднується з нашими ритмами. Але після фестивалю можна сказати, що Львів поступово стає новою столицею старовинної музики. Адже місто має величезний потенціал — відомий своїми найцікавішими інтерпретаціями старовинної музики ансамбль Recercare (під орудою Андрія Легкого), вокальний гурт «Калофонія», який чудово виконує церковну музику ХVI—ХVIII ст. А найголовніше — вдячну, натхненну публіку.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати