Риби... цілителі
Психотерапевти називають акваріум «домашнім миротворцем»![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20090211/422-8-1.jpg)
Спостереження за життям риб у підводному царстві дозволяє відволіктися від повсякденних турбот і хвилювань, добре заспокоїти нерви. Але суттєву роль при цьому відіграє місцезнаходження акваріума та його гама кольорів.
Акваріумістика — сучасний спосіб отримати душевний комфорт, а також «пожвавити» свій дім, пише pravda.ru. Мабуть, у жодному іншому способі релаксації не переплітаються так тісно дизайн, композиція і любов до експерименту. В той же час споглядання мешканців акваріума також стимулює фантазію та творчі можливості.
Для сеансів психотерапії ідеально підходить акваріум, вмонтований у стіну. Він добре сприймається, якщо розміщений при вході в приміщення, а не за спиною у того, хто входить. Відразу відкиньте круглий варіант, оскільки через його скло ви будете бачити все викривлено, та й риби будуть себе почувати не дуже затишно.
Для того, щоб акваріум став для вас джерелом психологічного комфорту і могутнім засобом релаксації, важливо забезпечити можливість його споглядання з крісел та диванів. Бажано розташувати його на рівні очей людини, що сидить, а також на оптимальній для сприйняття відстані (монументальні акваріуми з великими рибами — до 3—4 м, акваріуми з маленькими рибками — 1м, максимум 2 метри).
Існує думка, що для акваріума найкраще підходить найсвітліше місце в приміщенні. Насправді ж найкращими є найбільш темні куточки: по-перше, можна досить точно дозувати кількість світла, що надходить до акваріума, завдяки чому він не «зацвітає»; по-друге, акваріум зі штучним освітленням виглядає вельми мальовничо.
Якщо приміщення просторе, а акваріум маленький, важко чекати, що він буде «панувати» в інтер’єрі. Важливо враховувати й те, які предмети розташовані навколо. Не рекомендується розміщувати поруч із акваріумом квіти, картини, скульптури та інші прикраси.
Цей факт, так само як і розміщення в одному приміщенні декількох акваріумів, розсіює й постійно переводить увагу глядача на різні об’єкти. В результаті може стертися враження навіть від шедеврів аквадизайну.
Гроти, скелі, корчі, корали в поєднанні з різним ѓрунтом, штучними або живими рослинами та необхідним підсвічуванням створять яскравий і привабливий образ живої природи. Чимале значення має і рух води, в якому рослини як штучні, так і справжні ніби «оживають».
Переважним чином сприяє розслабленню, створенню атмосфери невимушеності та комфорту «натуральний» стиль аквадизайну, такий популярний в Європі. А в спальні або невеликій вітальні з класичними дерев’яними меблями, де так добре за приємною бесідою випити чашечку чаю, доречний акваріум «тропічний ліс» або «екватор» з переважанням у гамі кольорів зелених відтінків. Колорит моря, де співвідношення кольорів підказане самою природою, більш універсальний, однак для спальні краще зупинитися на «зеленому» акваріумі з живими рослинами. Якщо ви вирішили встановити його там, де спите, не забудьте потурбуватися про безшумність обладнання.
Акваріуми авангардної колірної гами в залежності від вашої фантазії (наприклад, червоний або синій ѓрунт, білі або рожеві перламутрові водорості) добре виглядають у холі або ж коридорі. Оскільки це зона активності та руху, то мимохідь кинутий погляд «фіксує» яскраву, колоритну картинку, яка милує око.
Червоний колір є сигналом, що мимоволі привертає увагу, тому рухомі яскраво-червоні відблиски серед акваріумної зелені просто не дадуть спостерігачу відірвати погляд від підводного ландшафту. Не має значення, чи це будуть неони, родостомуси або інші яскраві рибки.