«Читаємо газету «День» і вивчаємо нашу історію»
У Дніпрі читачі самостійно проводять презентації та обговорення книжок нашого видання
Про це розповіла під час книжкового фестивалю Book Space керівник дніпровського клубу книголюбів «Літературна вітальня» Лілія КУЛІШ. Цей клуб із давніми культурними традиціями — він існує при обласній бібліотеці ім.Кирила та Мефодія вже сорок три роки. Засідання традиційно відбуваються в відділі мистецтва, який міститься в одному з корпусів обласної бібліотеки на центральному проспекті, поряд із Дніпровським національним історичним музеєм ім.Д.Яворницького.
Читачі, переважно літні люди, збираються на свої зустрічі в клубі по четвергах щомісяця. «Але є у нас і молодь, бо ми спілкуємось із вишами», — розповідає Лілія Павлівна. Темою обговорення стають книжки або цікаві публікації в газетах. До заслуженого відпочинку Лілія Куліш, за освітою філолог, майже сорок років працювала викладачем у Дніпропетровському училищі культури. Не залишає просвітницької роботи вона й сьогодні, активно цікавиться новинками літератури, свіжими виданнями. Багато років Лілія Павлівна була читачем колись радянської, а потім російської «Литературной газеты». Але «Літературка», на жаль, уже не та, зауважує Лілія Павлівна. Натомість останніми роками вона зацікавилася газетою «День». Особливо її сторінками з історії, які веде Ігор Сюндюков. Публікації з газети «День» неодноразово були предметом обговорення на засіданнях клубу.
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»
Не залишилися поза увагою Лілії Павлівни й рекламний глянцевий додаток «Маршрут №1», а також книжки з серії «Бібліотека газети «День». Зокрема, Лілія Павлівна придбала книгу «Сестра моя, Софія...», яку присвячено українсько-болгарським культурним та історичним зв’язкам. Книга сподобалась, і не лише Лілії Павлівні. Спільно з місцевим болгарським товариством читацький клуб «Літературна вітальня» провели презентацію цієї книжки в Дніпрі. Лілія Павлівна розповідає, що подарувала її своїй подрузі, яка працює викладачем у Софійському університеті ім.Климента Охрідського. Як результат — презентація книги «Сестра моя, Софія...» відбулася й у болгарській столиці. Тепер Лілія Павлівна придбала книгу «AVE», присвячену 100-річчю Гетьманату Павла Скоропадського. Разом із подругою вона не лише відвідала книжковий ярмарок на фестивалі Book Space, а й презентацію цієї книги, яку проводила команда журналістів газети «День». Лілія Павлівна каже, що в читацькому клубі «Літературна вітальня» обов’язково проведуть свою презентацію книги про П.Скоропадського. Члени клубу ставляться до справи дуже відповідально. Презентація відбудеться, скоріше за все, на початку наступного року, оскільки треба, щоб усі активісти клубу мали можливість ознайомитись із виданням на 700 сторінок.
«Читаємо газету «День» і вивчаємо нашу історію», — каже Лілія Павлівна. Зазвичай вона купує п’ятничний номер «Дня» в кіоску або в газетному супермаркеті Дніпровського поштамту. Пошта доставляє газети дуже повільно, а хочеться мати й читати свіжу газету. До речі, Лілія Павлівна дивується, що на фестивалі Book Space чомусь не було представлено праці відомого дніпровського автора Володимира Платонова. Як колишній південмашівець, він видав чимало цікавих книжок, присвячених космічній тематиці, зокрема написав біографії відомих ракетників — Олександра Макарова, Василя Будніка, Михайла Янгеля. Тож на фестивалі, назва якого перекладається як «книжковий космос», обов’язково мають бути такі автори та книжки, зауважує Лідія Павлівна. Таку читацьку критику не можна вважати несправедливою. Та, гадаємо, цю «помилку» організатори фестивалю Book Space виправлять уже наступного року.