Перейти до основного вмісту

Уроки теракту проти Charlie Hebdo

Марк ЕКЕР про 4 загрози ісламського фундаменталізму для Франції
09 січня, 14:26
Фото Миколи ТИМЧЕНКА / "День"

У Франції триває операція по затриманню двох терористів, які у середу здійснили напад на редакцію журналу Charlie Hebdo, у якому загинуло 12 людей. Як повідомила газета Figaro, сьогодні двоє невідомих, озброєних автоматичною зброєю, викрали автомобіль в департаменті Уаза. Пізніше вони влаштували перестрілку з поліцією на трасі департаменту Сена і Марна і захопили заручників.

Французька поліція оточила будівлю у передмісті Парижа, де переховуються двоє підозрюваних у нападі на редакцію видання Charlie Hebdo.Співробітники антитерористичного підрозділу поліцейського спецназу почали переговори з двома чоловіками, які захопили заручників в департаменті Сена і Марна у Франції. Поліція підтвердила, що злочинцями, які захопили заручників, точна кількість яких невідома, в промзоні міста Данмартан-ан-Гоель є брати Куаші, які розшукуються за вчинення теракту в редакції Сharlie Hebdo. 

Нагадаємо, що після теракту важко озброєні нападники залишили Париж на авто. Підозрювані - брати Саїд і Шериф Куаші. Міністр внутрішніх справ країни Бернар Казнев підтвердив, що поліцейська операція проходить у містечку Даммартен-ан-Гоель за 35 км на схід від Парижа.  За повідомленням інтернет-сайту французького журналу Le Point, президент Франції Франсуа Олланд попрямував в міністерство внутрішніх справ для обговорення ходу операції в Даммартен-ан-Гоель в департаменті Сен-е-Марн проти терористів, підозрюваних у нападі на редакцію "Шарлі Ебдо". Як йдеться у статті Le Point, один заручник захоплений злочинцями, що сховалися на невеликому підприємстві з виготовлення оголошень, афіш і вивісок в Даммартен-ан-Гоель.

Видання наводить слова прем'єр-міністра Мануеля Вальса про те, що "без сумніву необхідно треба вжити нових заходів", щоб "відповісти на терористичну загрозу" після нападу на "Шарлі Ебдо". "Ми знаходимося в стані війни проти тероризму. Ми не воюємо проти релігії або цивілізації", - цитує Le Point також слова міністра внутрішніх справ Бернара Казнева.

«День» звернувся до старшого наукового співробітника Французького інституту міжнародних відносин Марка ЕКЕРА, який спеціалізується на тероризмі з проханням прокоментувати дії французьких спецслужб і розповісти, які ще загрози несе для цієї республіки ісламських радикалізм.

- Під час нападів у Тулузі і Монтобані в 2012 році, які були скоєні Мохаммедом Мера, дії спецслужб і елітного підрозділу поліції були піддані критиці. На даному етапі, що стосується нападу на журнал Charlie Hebdo, критика ще не звучала. Але вона може появитись, тому що кожна атака демонструє недолік у засобах і методах боротьби з тероризмом. Тим не менш, я вважаю, що ми повинні залишатися тверезими і не надмірно звинувачувати уряд і сили безпеки. Зіткнувшись з фактичною загрозою - надзвичайно різноманітною і розосередженою - жодна антитерористична система не може бути непогрішною. Французька система боротьби з тероризмом є надійною і була посилена останніми роками. Уряд оголосив план боротьби проти радикалізації минулої весни, кілька місяців тому було ухвалено новий антитерористичний закон, а засоби розвідки були посилені зі створенням в 2014 році Директорату з внутрішньої безпеки (DGSI).

Щодо загроз для Франції від ісламського радикалізму, то слід зазначити, що їх є чотири. 1) Це сотні французів, які відправились вести джихад у Сирії та Іраку. Деякі з них розраховують повернутися,  щоб здійснювати напади. У зв'язку з цим, слід згадати, що напад в 2014 проти єврейського музею в Брюсселі було скоєно французом, який повернувся з Сирії. 2) пропаганда Ісламської Держави та Аль-Каїда поширюється в Інтернеті і може призвести до процесів самостійної радикалізації і здійснення безпосереднього терактів на території Франції. 3) Особи, які були засуджені раніше за участь у джихадистських осередках - у тому числі під час війни в Іраку в 2000-х роках - і які вийшли з в'язниці, і деякі з них становлять небезпеку. 4) Франція має багато інтересів за кордоном (компанії, посольства, культурні інститути тощо), які також можуть стати мішенями для терортистів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати