Форум дітей лейтенанта Шмідта
Російські ЗМІ рознесли по світу новину про міжнародний ялтинський економічний форум у Криму, підносячи цю подію як дипломатичний прорив на грошовому ґрунті.На підтвердження газети назвали кілька імен західних політиків, присутніх на провокаційному заході. Провокаційному, бо всі держави Європи, США, Канада, більшість країн Африки та Азії визнали факт окупації півострова і рекомендують своїм громадянам не вплутуватися в авантюри на захоплених землях. Але, висловлюючись мовою російського класика, в світі чистогану не всі ангели.
До Криму приїхали пані та панове з зі спорідненими з паном Аксьоновим душами. Ось найбільш відомі з них, за версією російських інформаційних агентств. Першим номером йде Жан-П'єр Тома, колишній скарбник партії Ніколя Саркозі на прізвисько Інкасатор. Про нього можна прочитати в перекладеній з Le Nouvel Observateur статті. З неї дізнаємося про життєвий шлях Жан-П'єра, або гаманця Саркозі, якого видання називає «месьє Росія». Такий собі син лейтенанта Шмідта з французьким шармом і пристрасною любов'ю до полювання в компанії російських олігархів.
За ним по ранжиру престижності йдуть австрійські громадяни Алекс Кассеггер і Барбара Розенкранц. Алекс - страшенний антиесесовець і антинатовець з праворадикальної партії FPÖ (партія свободи), якого хлібом не годуй, дай тільки виступити проти європейського вітру. Барбара з тієї ж партії і давно відома своїми ультраконсервативна поглядами на суспільство та сім'ю. Її чоловік Хорст Розенкранц - редактор видання забороненої в Австрії націонал-демократичної партії . Почувши новину про те, що ці двоє стали учасниками економічного форуму, австрійські ЗМІ не змогли стримати вигуків подиву. Як не стримали б і ми, дізнавшись, що пенсіонери-бюджетники заснували інвестиційний фонд.
З тієї ж обойми функціонер болгарської ліворадикальної популістської партії «Атака» Христо Маринов. Великий демагог і навіть не дрібний підприємець. Грецького пенсіонера оборонного відомства Костаса Ісіхоса теж не назвеш людиною від девелопменту. Він і Грецію не рятував від кризи, а вже Крим тим більше не стане.
Взагалі на форумі мені найбільше сподобався представник Нікарагуа, делегацію якої не представили, але постійно згадували в місцевій пресі для солідності заходу. Нікарагуа - визнала Крим Російською землею і тепер просто зобов'язана інвестувати в свій дипломатичний пасаж.
Для учасників цього незабутнього форуму (думаю, наш МЗС складе їхній повний список) і для читачів по різні боки фронту привожу мапу з сайту ООН, де видно усі місця, звідки не можуть прийти інвестиції в чужі руки на нашій землі. В зелений, синій, жовтий і блакитні кольори пофарбовані країни, які не визнали анексію півострова Росією. У коричневий, малиновий і помаранчевий – які визнали. Ось ці червоно-коричневі і є головними учасниками нинішніх кримських форумів у готелях, побудованих на українські гроші.