Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Хіба це титан? Це просто тарган

Іноді варто перечитати казку Корнія Чуковського, щоб за метафорою побачити реальність
18 листопада, 19:26

Спостерігаючи за провокаціями авторитарного дуету Лукашенка з Путіним, ми занадто захопилися переліком спричинених  ними загроз. Але гра з вогнем, як відомо, небезпечна для самих гравців. Те, що вони роблять, свідчить  і  про міру відчаю режимів. Пустивши у свою країну тисячі біженців, яким закрито повернення назад і просування вперед, Лукашенко збільшує ризики для Білорусі, що затихла після репресій, але не втратила потенціал спротиву. Він завжди пишався стабільністю у своїх володіннях, укорінюючи в громадянах думку про острівець спокою, намитий його зусиллями. А тепер  руйнує міф власного виробництва. Натовпи біженців, оточених силовиками, тисячі родин, що чекають звільнення репресованих родичів, мільйони громадян, що завмерли в очікуванні неминучих потрясінь. Таке соціальне тло нинішньої Білорусі, де нестримно ростуть ціни, скорочуються робочі місця, лютує пандемія, словом, відбувається те саме, що і скрізь, тільки без участі влади, заклопотаної продовженням власного життя.

Журналістам стало відомо про зміст двох телефонних розмов Ангели Меркель, що йде на пенсію, і не охочого йти з посади Олександра Лукашенка. Останній вимагав від неформального лідера Євросоюзу скасування санкцій і визнання його  президентом Білорусі в обмін на тишу біля польського кордону. А це вочевидь є визнанням авторства провокацій і їхньої мети.

Поки Лукашенко опікувався наземним тероризмом, використовуючи емігрантів, Путін проводив акцію космічного залякування — збив ракетою власний супутник. Але кого охопив жах від цієї атаки? Передусім три країни — Індію, Китай і США. Вони більше за інших проводять дослідження на навколоземній орбіті, і їхні апарати ризикують зіткнутися з тисячами дрібних уламків, що утворилися після вибуху, які зі швидкістю 17 000 кілометрів на годину мчать у спільному просторі землян. (Космічне сміття — величезна проблема світової космонавтики). Та Росії теж дістанеться від своїх же проявів сили.

Так що поведінка союзної держави Р+Б нагадує істерику хулігана, який трощить меблі у власній квартирі та рве сорочку на грудях, щоб залякати своїх сусідів.

Осінній наступ із застосуванням зброї біженців провалюється. Незважаючи на діалоги з Меркель, санкції проти Лукашенка посилюються, Європа об’єднується, а не розколюється, як планували в Мінську та Москві. Китай, зв’язки з яким так цінує путінська Росія, з підозрою ставитиметься до партнера, здатного за своєю забаганкою дебоширити в космосі.  Політика залякування будь-якими засобами веде лише до ізоляції РБ, знищує залишки довіри до цих країн і зменшує можливості співпраці в усіх інших галузях, поміж яких і енергетична.  Що буде через рік, коли, готуючись до зими, Європа не буде розраховувати на Росію?

Що ж примушує режими йти на такі ризики? Тільки абсолютизм влади. У Кремлі та мінській резиденції «батька» думають лише про транзит, тобто перевезення двох пасажирів у цілковитій недоторканості з одного часу в інший. Щоб зберегти династію морлоків, кажучи словами Герберта Веллса.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати