Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коли і як рвоне «гримуча суміш»?

Рейтинг глави держави нікого з тих, хто приймає стратегічні рішення, схоже, не цікавить
24 лютого, 18:37

Соціальні мережі жваво обговорюють, з якого це дива чинна влада однією рукою накладає санкції на Медведчука і Ко, а другою саджає до в’язниці Стерненка? Одна з найпопулярніших версій така: Зеленський отримав владу з рук і частини патріотичного табору, і відносно поміркованих прихильників Путіна. Тому, щоб якось утримати рейтинг у очах свого електорату, він робить кроки одночасно в протилежних напрямках. Іншими словами, маємо ледь замаскований фарс, трагікомічне шоу загальнонаціонального масштабу. А кінцевими бенефіціарами його є ті, без кого Зеленський ніколи не став би Президентом і кому він вигідний на своїй посаді — кілька олігархів України.

Видається, ця версія базується на щонайменше недоведеному, а радше й хибному припущенні, що судова влада в Україні підконтрольна команді Зеленського. Чи так це? Якщо так, то, скажімо, вся веремія з Конституційним судом і його головою, а тим паче — з суддею Вовком, якого ніяк не можуть вкоськати та силою поставити перед антикорупційним судом, — то лише фарс для плебсу, щоб відвести очі від промахів владної команди. Уявімо собі, що це так; проте чи не дорожче обходиться Президенту демонстрація власного безсилля в боротьбі з ущент корумпованими представниками судової влади? Чи не зруйнувався вельми помітно за останні місяці його рейтинг, якраз під час не надто вдалої боротьби з очільником Конституційного суду?

І взагалі: чи не було би безумством з боку влади активізувати «другий фронт», спрямований проти радикально-патріотичних сил і ветеранів війни з Росією та боротьби з сепаратистами? Не забуваймо: на владі «висить» дуже сумнівна «справа Шеремета», у вбивстві якого «для дестабілізації ситуації в країні» звинувачують тих, хто захищав Україну, а «білоруський слід», який є куди реальнішим (бо яку політичну вагу мав Шеремет, щоб «дестабілізувати Україну»? а от особистим ворогом Лукашенка він беззаперечно був), став очевидним зовсім не завдяки зусиллям українських спецслужб... Як хочете, а мені видається, що судова система в Україні здебільшого контролюється зовсім не президентським офісом, а кимось іншим. І партія «Слуга народу» — також. Інакше чому б одіозний у очах не лише українців депутат Дубінський так і залишився на посаді голови Київської обласної організації «слуг»?

Ще більш показова історія з Буковелем. Надійшло повідомлення, що обласна держадміністрація вирішила закрити заклади громадського харчування з 22 до 28 лютого (крім роботи на виніс). У області з 22 лютого заборонили проводити будь-які масові заходи; закриті кінотеатри, театри, нічні клуби та інші розважальні заклади. А водночас Буковель продовжуватиме працювати. Для нього, щоправда, запровадили спеціальний режим. Це — закриття для відвідувачів ресторанів, барів та кафе; створення на гірськолижних трасах та підйомниках спеціальної інфраструктури для забезпечення дотримання карантинних вимог відпочивальниками; дотримання мешканцями готелів соціальної дистанції та суворого маскового режиму; широке інформування відпочиваючих про карантинні заходи. Останнє, мабуть, головне... А ще стверджують, що, мовляв, гірськолижники катаються на свіжому повітрі, в них шоломи зі щитками, тож зараження малоймовірне. А що, вони й ночуватимуть і їстимуть на свіжому повітрі? І в туалет ходитимуть «під смереку»? А щоб мало не здалося, Укрзалізниця запускає додаткові поїзди з Києва й Одеси на Чернівці, Ужгород, Івано-Франківськ та Львів, тобто до найбільш «ковідизованих» областей, та так, щоб пасажири могли вийти та дістатися до Буковеля. Що ж, уже розгорнено перший в Україні мобільний шпиталь, є куди класти хворих... А тисячі ще не хворих, але вже заражених вірусом туристів рознесуть коронавірус всією країною. Зате бізнес власника Буковеля олігарха К. не постраждає. Рейтинг же глави держави нікого з тих, хто приймає стратегічні рішення, схоже, не цікавить. Воно б іще якось нічого, якби Україна розпочала масову вакцинацію від CОVID-19 хоча б одночасно з Албанією та Зімбабве. Проте з вакцинацією взагалі повний аут...

Так, вакцинація в Україні щойно розпочалася. Але наразі не масова. Коли і звідки надійде достатня кількість вакцини для масового щеплення. невідомо. Експерти називають різні причини запізнення з таким щепленням, проте всі сходяться на непрофесійності та корумпованості певних владних структур. А тим часом посилюється і без того шалена пропагандистська кампанія «п’ятої колони» щодо фатальних наслідків, які має відмова команди Зеленського від начебто чудодійного російського «Спутника V» і двох інших вакцин, які з’явилися дещо пізніше. Хоча насправді Росія не має достатньо доз вакцини не лише для постачання за кордон, а й для щеплення власного населення. В Петербурзі, скажімо, повний курс вакцинації пройшло трохи більш як 3% від реального населення «північної столиці» РФ. Утім, кілька мільйонів доз — за рахунок позбавлення захисту свого населення — Росія з пропагандистською метою могла б продати України. Проте навіть Зеленському, схоже, зрозуміло — плата буде надто високою і вимірюватиметься не грошима, а втратою частини державного суверенітету. Проблема в тому, що альтернативу чинна влада запропонувати не може, бо влітку, коли інші держави підписували контракти з потенційними виробниками вакцин, щедро закатувала мільярди в асфальт («велике будівництво»!). Хто від того виграв? Не Зеленський. І не він виграв від того, що Кабмін щойно відклав початок виплат пенсіонерам від 75 до 80 років компенсації по 400 гривень з 1 липня на 1 жовтня 2021 року (скільки літніх людей не доживе до початку цих виплат, уявляєте?).

Отож скидається, що «на виході» маємо «гримучу суміш» з устійнення в державі одразу кількох центрів владних структур, які більшою чи меншою мірою контролюються різними олігархічними кланами та «п’ятою колоною», — і все це посилене непрофесіоналізмом, зарозумілістю та звичкою робити з усього фарс з боку «команди Зе». Рано чи пізно, а «суміш» ця таки рвоне...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати