Перейти до основного вмісту

Презумпція вини

27 вересня, 13:05

Інженер-системотехнік зробив гучну заяву про необхідність запровадження презумпції правоти поліцейського.

Інженер електронної техніки гаряче підтримав цю спірну ініціативу, а економіст, який є радником інженера-системотехніка, пояснює на ефірах, чому це необхідно зробити.

Слід відзначити, що професійний рівень дискусії знаходиться на рівні міцних знавців американських серіалів про поліцію.

Проблеми співвідношення конструкцій і юридичного змісту вини й винності як дефінітивних категорій кримінального закону розв’язують інженери та економісти ...

Вся Україна бачила випадок у Миколаєві, коли два мажора на джипах поводилися зухвало й тероризували оточуючих, зокрема й самих поліцейських. Поліцейські геть зовсім забули про свої права. Можна тільки здогадуватися, що завадило людям у формі напоумити знахабнілих молодиків.

Про трагічний випадок у Дніпрі я знаю лише одне, що офіцери, ціною власного життя, все ж змогли завдати істотної шкоди своєму вбивці, який був змушений звернутися за наданням медичної допомоги, що й призвело до його затримання.

Дві смерті в Дніпрі безсоромно використовуються для розширення прав поліцейських. Хоча не проведено ще розслідування, яке має показати, якими правами не скористався наряд поліції для того, щоб знешкодити потенційного злочинця і при цьому зберегти власні життя, не піддаючи небезпеці життя та здоров’я оточуючих.

Суспільство хочуть зловити на емоції і на цьому тлі провести зміни, які наблизять нас до поліцейської держави, з явними ознаками авторитаризму й тоталітаризму.

Влада прагне жорстко (зокрема й за допомогою репресій) контролювати соціальне, економічне й політичне життя громадян.

Для обмеження прав, як привід, буде використовуватися і війна з Росією, яка проходить під псевдонімом «АТО». Місце сидіння деяких політиків чітко визначає їхню позицію в цьому питанні. Вони готові народжувати, щось на зразок диктаторських законів 16 січня, забуваючи, що саме це призвело до втечі Януковича.

Невикористані можливості для оновлення, корупція, штучне гальмування реформ — все це, звичайно, можна списати на війну, але вже з великою натяжкою. Суспільство, яке готове було терпіти нестатки, всім миром збирати гроші на прилад нічного бачення для воюючого земляка, потихеньку починає звалюватися у зневіру. Це дуже небезпечна тенденція не тільки для влади, але й для незалежності нашої держави, суверенітет якої обмежив Кремль захопленням Криму та розв’язанням війни на Донбасі.

Ми вже звикли, що нам пояснюють проблеми правоохоронної системи на прикладі дірявої склянки. Висота дискусії, яка пропонується суспільству, знаходиться на рівні картопляної стратегії анекдотичного героя Чапаєва, який навчався читати й писати на війні.

У нас немає можливості навчатися по ходу війни. Це занадто дорого й за це доводиться платити кров’ю наших воїнів і правоохоронців.

Родичі, друзі, куми, партнери по бізнесу, друзі друзів закінчуються. Час вже відірвати свій погляд від плодів революції і звернутися до тих, хто робив Революцію Гідності по-справжньому. Без підтримки суспільства будь-які реформи приречені на провал.

Час закінчити війну за повноваження, яких і так достатньо. Час починати користуватися цими повноваженнями на благо держави. Час припинити знущання над Конституцією.

Немає сенсу демонструвати аудиторії діряві склянки, які робить дірявими сама влада. Для справжньої боротьби з корупцією потрібно зробити кілька кроків, наблизиться до батька цієї самої корупції, і сказати — «Леоніде Даниловичу, в мене до Вас накопичилася низка питань».

І тоді можна буде розібратися і без склянки ...

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати