Skip to main content

До медалей без стимуляторів?

05 June, 00:00
Олександр ГОНЧАРУК

Допінг став справжнім лихом у спорті ХХ сторіччя. У таких видах, як плавання, легка атлетика, штанга, велоспорт, результат, показаний відразу після фінішу, як правило, не можна вважати остаточним. Завжди треба почекати кілька днів, чи не дискваліфікують призерів за вживання заборонених препаратів. Починаємо публікацію серії статей, присвячених проблемі анаболіків.

Допінгові скандали останнім часом є найчастішими в плаванні. Спочатку дискваліфікація китайських спортсменів, потім невдала спроба звинуватити Дениса Панкратова в ухиленні від допінг-проби в Парижі на Кубку світу. Напередодні чемпіонату світу з водних видів спорту впіймані на "гарячому" троє росіян - учні самарського тренера Андрія Зеленяєва. У Перті менеджер німецької збірної зібрав журналістів на спеціальну прес-конференцію на тему застосування допінгу в колишній НДР. А потім у термосі китайської плавчихи Юань Юань було виявлено найстрашніший допінг - чоловічий гормон росту.

Міністр спорту Австралії Ендрю Томпсон відразу після цього спеціально зустрівся з президентом ФІНА Мустафою Ларфауї, щоб укотре нагадати про необхідність очистити спорт напередодні Сіднейської Олімпіади-2000. "Покарання, сподіваюся, будуть досить суворими, щоб усі зрозуміли: ми ніколи і в жодній формі не змиримося з допінгом і будь-якими подібними виявами шахрайства в спорті", - заявив міністр.

Політика країни гранично ясна, адже саме Австралія активно виступає проти запропонованого ФІНА скорочення терміну дискваліфікації за вживання анаболіків із чотирьох до двох років, як це, наприклад, зроблено в легкій атлетиці. І саме ця країна запропонувала посилити санкції проти тієї ж китайської збірної, коли сімох її учасників було впіймано на застосуванні допінгу в Азіатських іграх у серпні 1994 року.

Гучний скандал у Перті, природно, спровокував посилену увагу до представників різних видів спорту скрізь у світі. На жаль, не обійшов він і нашу країну. Буквально перед самим відльотом на минулий чемпіонат світу з водних видів було дискваліфіковано 17-річну Олену Лапунову з Дніпропетровська, в аналізах якої виявили заборонений препарат метандієнтон. Та що там казати, тільки минулого року були тимчасово дискваліфіковані чотири українських легкоатлети, серед яких і штовхач ядра броварчанин Олександр Багач. У нього, як відомо, відібрали золоту медаль, завойовану на чемпіонаті світу, і звинуватили в несвідомому вживанні забороненого препарату. А взяти торішній скандал із футболістом дніпропетровського "Дніпра" Сергієм Нагорняком, що вжив на вимогу лікаря команди стимулятор і змушений тепер провести за межами поля цілих два роки.

(Далі буде)

 

Delimiter 468x90 ad place

Subscribe to the latest news:

Газета "День"
read