КОРОТКО
Вітренко не хоче бачити Чорновола спікеромКандидатом на пост Голови Верховної Ради від Прогресивної соціалістичної партії стане, найімовірніше, Наталя Вітренко. Про це повідомила агенції Інтерфакс-Україна сама Н. Вітренко.
ПСПУ, за її словами, не підтримує ідею "знавіснілої" відставки Президента. "Нині не час гратися в імпічмент", - заявила вона. Однак лідер ПСПУ висловилася за практично повну зміну складу уряду.
Наталя Вітренко також вважає, що виборці, проголосувавши за комуністів і соціалістів, "не розібралися в тому, що керівництво цих партій давним-давно соціалістичну ідею зрадило". "У маси людей попереду розчарування, коли вони побачать реально, що будуть робити "морозівці" та "симоненківці" у парламенті", - підкреслила вона.
Віктор Суслов не виключає відставки уряду УкраїниМіністр економіки України Віктор Суслов, один з лідерів партійного списку Соц-СелПУ, вважає відставку уряду після парламентських виборів ймовірною, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.
Міністр пояснив свою думку в середу в інтерв'ю агентству тим, що "правляча партія - НДП - програла вибори" і "тому в парламенті буде поставлено питання про те, чи зможуть представники цієї партії залишатися на чолі уряду, якщо у них не буде більшості у Верховній Раді".
Міністр наголосив, що запорукою успішної роботи уряду повинна бути парламентська більшість, "на яку можна спиратися". "Уряд не може спиратися на опозиційну силу в парламенті", - сказав він, додавши, що "НДП, безперечно, буде опозиційною".
Відповідаючи на запитання - чи збирається він залишатися в складі уряду, якщо він не піде у відставку, В.Суслов сказав, що може залишитися "тільки за однієї умови - якщо працюватиму при підтримці Президента та основних сил парламенту".
Прем'єр готовий "працювати з будь-яким парламентом"На зниження кількості голосів центристських партій і блоків вплинула "неузгодженість і безвідповідальність" керівництва обласних і районних державних адміністрацій, а також неузгодженість дій цих партій у багатомандатных округах. Про це учора сказав на засіданні Кабінету Міністрів України прем'єр-міністр Валерій Пустовойтенко. Він підкреслив, що подальша робота уряду буде "непростою". "Я сказав, що будемо працювати до закінчення повноважень Президента України, значить, працюватимемо", - заявив В. Пустовойтенко. Коментуючи майбутні взаємостосунки Кабінету Міністрів і парламенту, він підкреслив, що уряд "готовий працювати з будь-яким парламентом", повідомляє Інтерфакс-Україна.
Лазаренко за опозиційну більшістьЛідер партії "Громада" Павло Лазаренко у своєму зверненні до виборців заявив, що "тепер опозиційні партії мають створити більшість у парламенті і, відповідно, сформувати свій уряд".
Лідер "Громади" висловив "радість" із приводу того, що "люди розуміють: опозиційність для багатьох партій - це не прийом для здобуття парламентських місць, а єдина можливість протистояти некомпетентній, безпорадній і ненаситній номенклатурі".
Створення "тандему "парламентська більшість - уряд", на думку П. Лазаренка, дасть можливість депутатам "запроваджувати свої економічні напрацювання, одночасно взявши на себе відповідальність за ситуацію в державі".
Визнати вибори в Одесі недійсними Вимагають місцеві осередки більшості партій Післявиборна ситуація в Одесі залишається такою ж напруженою, як і в останні дні березня.
Лідери найбільш впливових обласних організацій: Аграрної, Комуністичної, Соціалістичної, Демократичної партій - виборчого блоку "НЕП", НДПУ, СДПУ(о), УРП, Партії регіонального відродження України, громадської організації "Нова Україна" - звернулися до Президента Леоніда Кучми як гаранта конституції з пропозицією - "визнати вибори в силу допущених порушень нелегітимними та відмінити в масштабі Одеси підсумки виборів до рад усіх рівнів, а також міського голови. Конституція гарантує громадянам вільне волевиявлення, чого були позбавлені жителі Одеси. Ми висловлюємо недовіру міській виборчій комісії, що навмисно створила напружену обстановку на виборчих дільницях і свідомо допустила фальсифікацію підсумків голосування".
А голова Одеського облсуду Анатолій Луняченко заявив 2 квітня в інтерв'ю "Дню", що члени президії облсуду приступили до вивчення документів та матеріалів, на основі яких Малиновський райсуд Одеси виніс 27 березня вердикт: вилучити кандидатуру одного з кандидатів на посаду міського голови, а саме Едуарда Гурвіца, з виборчих бюлетенів. Рішення райсуду, що згідно з вердиктом, "не підлягало оскарженню", було спершу призупинено заступником облсуду Антоном Чернушенком, але того ж дня, 28 березня, голова облсуду Анатолій Луняченко відмінив ухвалу свого заступника. Постанову президії обласного суду щодо правочинності названих ухвал буде оприлюднено, за словами А. Луняченка, "не пізніше п'ятниці-понеділка".
Михайло АКСАНЮК, "День"
УТОЧНЕННЯ
Після появи в газеті "День" публікації під назвою "Побажання Президента - не указ для Гвардії", в якій йшлося про участь однієї зі столичних військових частин НГУ у виборах до Верховної Ради з редакцією зв'язався начальник прес-служби командувача Гвардії підполковник Анатолій Мураховський. Він висловив незгоду з тоном і назвою публікації та заявив, що Президент є Верховним Головнокомандувачем, укази якого є обов`язковими для виконання НГУ. Він також наголосив, що відвідини Президентом України оркестру НГУ не були пов`язані з передвиборною агітацією, а на особовий склад НГУ не чинилось жодного тиску під час голосування, що й мав на увазі в розмові з кореспондентом виконуючий обов`язки заступника командира військової частини НГУ майор Борщевський. Редакція вибачається перед офіцером за невірно витлумачені кореспондентом його слова.
Newspaper output №:
№15, (2007)Section
Nota bene