Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Києві відкрився Wellness Center, де можна пройти швидке тестування на ВІЛ, вірусні гепатити В,С та сифіліс

01 грудня, 14:47

Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю людей, що живуть з ВІЛ (ЛЖВ). За даними Центру громадського здоровʼя, в нашій країні проживає близько 257 тис. людей з ВІЛ. Проте, важливо не лише фіксувати загальні статистичні дані, але й звертати увагу на те, що лише 69% людей, що живуть з ВІЛ, знають свій статус і можуть контролювати своє захворювання. Інші — майже третина — через незнання продовжують наражати на небезпеку і себе, і тих, хто поруч.
 

Фото надан5

Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, що відзначають 1 грудня, AHF Ukraine відкрила Wellness Center на базі Київської клінічної міської лікарні №5, де можна безкоштовно, конфіденційно та швидко пройти тестування на ВІЛ, вірусні гепатити В, С та сифіліс, а також пройти діагностику та отримати лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом, оскільки наявність даних збільшує ймовірність інфікування ВІЛ в десятки  разів. Також тут можна безкоштовно отримати презервативи, проконсультуватися щодо ризиків інфікування, профілактики ВІЛ-інфекції, безпечної сексуальної поведінки. Центр працює за адресою м. Київ  вул.Крамського, 21А, КМКЛ №5.  Це вже другий Wellness Center на рахунку AHF Ukraine. Такий самий почав працювати в Одесі минулого року.

Ярослава Лопатіна, голова Фундації АнтиСНІД США в Україні зазначила, що одна з найголовніших місій AHF Ukraine залишається незмінною - продовжувати привертати увагу до проблем пов’язаних з ВІЛ, поширювати інформацію про профілактику, тестування та лікування, адвокатувати доступність всіх послуг, які пов’язані з ВІЛ-інфекцією, боротися зі стигмою та дискримінацією.

«Найпоширенішим шляхом інфікування ВІЛ в Україні є статевий шлях. Станом на сьогодні його частка складає 73,9%. Наша мета — охопити тестуванням якомога більше людей. Забезпечення доступного тестування на ВІЛ є однією з передумов для подолання проблеми з виявленням захворювання на пізній стадії і таким чином дозволяє відкрити для ВІЛ-позитивних людей можливості для повноцінного життя, а оточуючих захистити від поширення хвороби».

Фото надан5

Умови війни лише ускладнюють проблему боротьби з епідемією ВІЛ. Тому особливо важливо дбати про захист від ВІЛ, проходити тестування та усвідомлювати, що антиретровірусна терапія надає можливість вести повноцінне життя. Засоби контролю та профілактики є ключовими у зусиллях стримати поширення ВІЛ та зберегти здоров'я нації.

Завідувачка відділом управління та протидії ВІЛ-інфекції Центру громадського здоровʼя Лариса Гетьман додала, що ЦГЗ активно працює над розширенням охоплення послуг з тестування на ВІЛ в рамках розбудови потенціалу громадської охорони здоров'я до 2030 року.

«Сьогодні до програми медгарантій вже входить тестування на ВІЛ для представників визначених груп ризику. Ми працюємо над розширенням доступності цієї послуги і вітаємо появу ще одного місця, де кожен може пройти комплексне обстеження на ВІЛ, інфекції, що передаються статевим шляхом, та вірусні гепатити. Саме такий підхід, що дозволяє виявляти декілька проблем одночасно, дозволяє надавати комплексну допомогу пацієнтові».

З 2004 року в Україні діє система лікування ВІЛ - антиретровірусна терапія (АРТ). Вона повністю безоплатна для пацієнтів. І ефективна, за умови, якщо людина з ВІЛ-інфекцією дотримується схеми лікування. Подбати про своє здоров'я і перевірити свій ВІЛ-статус легко — знадобиться всього 15 хвилин.

ПРО ФУНДАЦІЮ

AHF (Фундація АнтиСНІД США) — одна з найбільших неурядових організацій, що реалізує програми з профілактики та тестування на ВІЛ, лікування та підтримки понад 1,6 млн пацієнтів з ВІЛ у 45 країнах світу, в тому числі й в Україні.

AHF Ukraine (Фундація АнтиСНІД США в Україні) з 2009 року надає безкоштовні медичні послуги для понад 70 тисяч ВІЛ+ людей у 22 регіонах України у партнерстві з державними установами та неурядовими організаціями.

AHF також реалізує соціальну ініціативу «Дівчата діють», що виховує у молодих жінок лідерські якості та впевненість, сприяє зміцненню найважливіших життєвих навичок та розвитку громадського активізму.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати