У Києво-Печерській лаврі щодня лунатиме найбільший дзвін, нагадуючи про військовополонених: для чого це рішення

Києво-Печерська Лавра започатковує акцію «Дзвін Пам'яті та Надії» на підтримку військовополонених.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
У чому проблема?
За даними української влади, станом на 17 листопада 2023 року відомо, що у російському полоні перебувають 4337 українців. З них – 3 574 військових і 763 цивільних. Це ті люди, перебування у російському полоні яких вдалося встановити.
«Дзвін Пам'яті та Надії» — це підтримка тим, хто чекає, сподівається на повернення, живе надією на справедливість. Щоб кожен, хто чутиме цей дзвін, згадував наших героїв та людей, які постраждали від найгіршої тиранії ХХІ століття — рашизму! Це символ єдності людей, які борються за справедливість і волю, зв'язку із тими, хто потребує визволення», — зазначають у заповіднику.
Яке рішення?
Починаючи з 5 грудня Національний заповідник «Києво-Печерська лавра»започатковує традицію «Дзвін Пам'яті та Надії». Удари дзвону мають лунати, допоки останній військовополонений не повернеться додому. Кожен, хто повертається з російського полону або депортації, матиме змогу долучитися до щоденної акції особисто.
Як це працює?
Щодня на Великій лаврській дзвіниці, після загальнонаціональної хвилини мовчання, дзвонар битиме в найбільший Дзвін Лаври. Битиме 9 разів,символізуючи 9 років війни, і нагадуватиме українцям та людям усього світу про військових, які перебувають в полоні, цивільних громадян, яких незаконно утримують у московських катівнях, зниклих безвісти, депортованих до рф дітей і дорослих.