Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Перші результати 75-го саміту НАТО у Вашингтоні

10 липня, 19:48
Фото nato.int

На прийомі після круглого столу НАТО «Жінки, мир, безпека» (в рамках саміту НАТО), держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив про допомогу НАТО для українських жінок-військовослужбовиць. Країни НАТО нададуть понад 7 мільйонів доларів для підтримки жінок в ЗСУ, повідомляє Міністерство оборони України.

Допомога, зокрема, включатиме понад 10 тисяч уніформ, взуття та іншого необхідного спорядження.

«Надто часто українські військовослужбовиці не мають необхідного спорядження для задоволення своїх унікальних потреб в повному обсязі. Сьогодні ми робимо крок, щоб виправити це, оголосивши, що країни-члени НАТО виділять понад 7 мільйонів доларів США на закупівлю обладнання для жінок у Збройних силах України. Ми аплодуємо кожному союзнику, який виступив, щоб допомогти в цій ініціативі», — заявив Ентоні Блінкен.

Перемовини з НАТО щодо можливості додаткового фінансування виробництва жіночої військової форми та бронежилетів для ЗСУ велися з 2023 року та досягли значного прогресу у березні 2024 року, коли відбулася зустріч заступниці міністра оборони України Наталії Калмикової зі спеціальною представницею генерального секретаря НАТО у справах жінок, миру і безпеки Ірен Фелін та головою представництва НАТО в Україні Карен МакТір.

Тоді сторони домовилися про обмін досвідом, консультації та взаємодопомогу у впровадженні принципів гендерної рівності у Силах безпеки та оборони України. А також про значну фінансову допомогу, яка сприятиме забезпеченню жінок-військовослужбовців необхідною амуніцією та обладнанням.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати