Міністр оборони ФРН анонсував новий пакет допомоги Україні, що включатиме чотири системи IRIS-T та 30 ракет до Patriot

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, який, як очікується, залишиться на своїй посаді за нового коаліційного уряду у ФРН, анонсував нову допомогу для України після прибуття до штаб-квартири НАТО в Брюсселі, пише УНН.
Деталі
"Спочатку Німеччина надала Україні допомогу на суму близько 4 мільярдів євро на 2025 рік. Крім того, Бундестаг нещодавно розчистив шлях для ще 3 мільярдів цього року та ще восьми спочатку до 2029 року. Отже, спочатку, загалом додатково понад 11 мільярдів євро. Це чимала сума", - зазначив Пісторіус.
Німеччина надасть ще чотири системи ППО IRIS-T із ракетами та ще 30 ракет для систем Patriot, сказав він.
"Сьогодні можу сказати точніше. Це, перш за все, все більш важлива сфера протиповітряної оборони. Передусім ми говоримо про чотири додаткові системи IRST плюс 300 керованих ракет. (...) Ми змогли отримати з власних запасів 30 додаткових керованих ракет Patriot для систем Patriot", - сказав Пісторіус.
Як вказали у представництві ФРН у НАТО, "Німеччина надає понад 11 мільярдів євро подальшої військової підтримки до 2029 року, в основному для ППО, керованих ракет та боєприпасів".
Як повідомляється, 2025 року німецька військова підтримка України включатиме:
- 4 системи ППО IRIS-T з 300 керованими ракетами;
- 300 розвідувальних безпілотників;
- 120 ПЗРК;
- 25 бойових машин піхоти Marder;
- 15 основних бойових танків Leopard 1A5;
- 14 артилерійських систем;
- 100 наземних радарів спостереження;
- 30 керованих ракет Patriot.
Додатково, як вказано, 100 000 снарядів, що в цілому становитиме близько 500 000 снарядів.
Також, як вказує The Guardian, Пісторіус зазначив, що лідери "обговорять" прохання України щодо виробництва ракет за ліцензією на місці.
Пісторіуса, як вказує The Guardian, також запитали про плани розробки сил забезпечення безпеки, які могли б включати європейські війська в Україні, але він сказав, що "вважав би за краще не обговорювати такі питання на світових ринках" і залишатися "розумним та амбітним".
"Ми знайдемо спосіб піти туди, куди нам потрібно піти, але доти ми повинні обговорювати це внутрішньо, а не публічно", - сказав Пісторіус.