Перейти до основного вмісту

Бюрократичні бар’єри Європейського Союзу у сфері екологічного регулювання гальмують розвиток оборонної промисловості

17 квітня, 17:34
Фото Генеральний штаб ЗСУ

Бюрократичні бар’єри Європейського Союзу у сфері екологічного регулювання гальмують розвиток оборонної промисловості та заважають їй нарощувати виробництво, повідомляє ГО «Український мілітарний центр».

Про це в інтерв’ю Euractiv заявив генеральний директор французької порохової компанії Eurenco Тьєррі Франку.

«Ми працюємо за нормативами мирного часу», — зазначив він, додавши, що чинні правила планування в ЄС не відповідають потребам оборонного сектору в умовах швидкого зростання попиту.

На тлі мільярдних інвестицій у нові виробничі потужності по всі Європі та високого попиту на ракети й снаряди, європейська оборонна індустрія намагається не відставати від обсягів державних замовлень.

Спроба Франку домогтися послаблення регулювання лише підкреслює дилему, з якою стикається Європа: як розширювати оборонні потужності, не жертвуючи екологічними стандартами, які формувалися роками.

Нещодавно Eurenco відновила роботу заводу з виробництва пороху у французькому Бержераку, який було законсервовано ще у 2007 році. Це рішення ухвалили для посилення внутрішнього виробництва озброєнь у Франції та оптимізації ланцюгів постачання компанії.

Втім, відкриття нових ліній виробництва виявляється непростим завданням — не в останню чергу через суворі регуляторні обмеження ЄС.

Чинні правила спрямовані на захист дикої природи, а також на запобігання забрудненню й техногенним аваріям, пов’язаним із використанням вибухонебезпечних речовин.

Eurenco — один із провідних європейських виробників пороху, який постачає продукцію, зокрема, шведській Saab та французькій Thales. Компанія має заводи у Франції, Бельгії та Швеції й отримала 47 мільйонів євро субсидій від Єврокомісії в межах ініціативи ASAP (Акт на підтримку виробництва боєприпасів).

За словами Франку, Eurenco планує наростити виробництво пороху на заводі в Бержераку до 1200 тонн на рік, з подальшим збільшенням до 1800 тонн.

Однак амбіційні плани гальмує необхідність дотримання директиви SEVESO III, що регулює безпеку на об’єктах із підвищеним ризиком техногенних аварій.

Оборонна промисловість критично залежить від хімічних речовин, зокрема азотної кислоти, яку використовують у виробництві боєприпасів. Проте Франку наголошує: надмірно жорстке регулювання вже витіснило багатьох виробників хімікатів за межі Європи.

У березні «Мілітарний» розповідав, що європейські політики, представники оборонно-промислового комплексу та банківської сфери закликають до термінового перегляду правил і процедур для прискорення фінансування виробників озброєнь.

Угоди блокуються через внутрішні банківські регламенти, що не відповідають актуальним політичним викликам.

Європейська банківська система традиційно сприймає виробників озброєнь як клієнтів із підвищеним ризиком або таких, що не відповідають екологічним, соціальним та управлінським стандартам.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати