Перейти до основного вмісту

Міжнародна організація «Блакитний щит» допомагає херсонцям повернути вкрадені картини з художнього музею

19 травня, 22:56
Фото pivdenukraine.com.ua
Міжнародна організація «Блакитний щит» допомагає херсонцям повернути вкрадені картини з художнього музею, повідомляє Український південь, посилаючись на Херсонський художній музей.
 
Чудовим подарунком до Міжнародного дня музеїв стала зустріч 18 травня у Києві директорки Херсонського художнього музею Аліни Доценко з доктором Майклом Алехандро Делакрусом, провідним науковим співробітником кафедри ЮНЕСКО з охорони культурних цінностей і миру в університеті Ньюкасла, членом скеретаріату Blue Shield International — міжнародної організації «Блакитний щит», яку часто називають культурним еквівалентом Червоного Хреста і яка займається захистом спадщини в усьому світі.
 
Не дивно, що у сферу інтересів «Блакитного щита» потрапили і наслідки російськоі агресії в Україні, зокрема в Херсоні.
 
Пан Делакрус і Аліна Доценко вже зустрічалися в розграбованому музеї після деокупацї Херсона 27 листопада 2022 року, і захисник світової культурної спадщини від того дня дуже переймається станом справ у Херсонському художньому музеї.
 
Добрі стосунки між відповідальними людьми, яким болить цей ганебний злочин, вилились у спільну роботу з пошуку можливості повернення безцінної колекції. Розмовляючи різними мовами, вони розуміли один одного з напівслова. Багато що обговорили, чимало планів намітили.
 
Тісна співпраця з міжнародною оранізацією із захисту культурної спадщини та небайдужість її фахівців дарують нам надію на те, що вкрадену колекцію вдастья повернути, а всі причетні до цього злочину будуть покарані.
 
На нашому боці — міжнародне право, Гаазька конвенція про захист культурних цінностей у разі збройних нападів 1954 року і два протоколи до неї (1954/1999).
Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати