У Фінляндії на авіабазах Повітряних сил провели масштабні навчання з оперативного зведення фортифікаційних споруд
У Фінляндії на авіабазах Повітряних сил провели масштабні навчання з оперативного зведення фортифікаційних споруд для потреб авіації, повідомляє ГО «Український мілітарний центр».
Захід мав на меті перевірити спроможність інженерних підрозділів швидко створювати укриття у випадку загрози чи бойових дій.
За інформацією командування, будівельні роботи здійснювались на всіх основних авіабазах Повітряних сил, а також на кількох резервних і тимчасових майданчиках, призначених для оперативного використання в кризових ситуаціях.
Основний акцент був зроблений на зведенні надійних бетонних споруд та швидкомонтованих укріплень із мішків із піском. Такі конструкції мають забезпечити захист особового складу та авіаційної техніки в умовах потенційного обстрілу або авіаудару.
Частина укріплень зводилася спеціально для організації укриттів для персоналу Повітряних сил, зокрема для інженерних та ремонтних команд, що обслуговують літаки на лінії фронту.
«За своїм значенням навчання “Повітряна стіна 25” стали одними з найважливіших у повоєнній історії інженерного підрозділу Повітряних сил», — наголосив майор Йоні Пірінен, начальник інженерного відділу Повітряних сил Фінляндії.
До навчань були залучені десятки військовослужбовців регулярних частин, резервістів Повітряних сил, а також від 200 до 300 працівників будівельних компаній, які співпрацюють із Силами оборони.
Будівельні роботи виконували як офіційні підрядники міністерства оборони, так і місцеві компанії та субпідрядники. Спільна взаємодія продемонструвала високу злагодженість і ефективність дій у стислі терміни.
«Вперше ми залучили до навчань увесь ланцюг учасників будівельного процесу, пов’язаного з підготовкою авіаційної інфраструктури. І, що важливо, не виявили жодної слабкої ланки», — зазначив Пірінен.
Навчання дозволили перевірити не лише технічні можливості, а й логістику, злагодженість команд, а також спроможність швидко адаптуватися до умов реального конфлікту.
Окрему увагу приділили відпрацюванню взаємодії між цивільними будівельниками та військовими інженерами — такий досвід є вкрай важливим для мобілізації промислового та технічного потенціалу країни у разі широкомасштабної загрози. У підсумку, навчання не лише підтвердили ефективність існуючих рішень, але й надали нові інструменти для вдосконалення оборонних споруд та оновлення підходів до захисту ключових об’єктів військової інфраструктури.
У 2025-2030 роках Повітряні сили Фінляндії мають отримати 64 багатоцільових винищувачів у конфігурації F-35A Block 4.