В Україні вийшла книжка про не проросійські Донеччину та Луганщину - “Схід українського сонця”

Активісти Званівки та Олександро-Калинового, студентство ДонНУ імені Стуса, фанати “Шахтаря”, протестувальники Євромайдану, митці платформи “Ізоляція”. Ці групи та громади об’єднує те, що вони українські за духом та сучасні нам. Решта ж України про них майже не чула, роками вважаючи Донеччину на Луганщину тотально проросійськими. Про це маловідоме “українське обличчя регіону” — нова книжка Катерини Зарембо. У ній авторка руйнує радянсько-російські міфи та розповідає про сучасний український схід. Повідомляє Вільне радіо.
“Ця книжка — про українські громадянські рухи, які були на сході України з початку 2000-х років і до російської окупації 2014-го року. Через різні історії цих людей я хотіла показати, що були дуже цікаві кейси (випадки, — ред.) громадського активізму, який “випадав” зі стереотипів, більшість з яких цілеспрямовано насаджувалися радянською та пострадянською владою. Важливо розказати історію цих людей”, — розповідає Вільному радіо авторка книжки “Схід українського сонця. Історії Донеччини та Луганщини початку XXI століття”, українська дослідниця Катерина Зарембо.
Авторка вже презентувала книжку про український схід у кількох великих містах України. І щоразу її підтримують з залу переселенці.
“У багатьох таке сприйняття “Ми не знали, як цікаво!” Але моє головне відкриття — на кожній презентації є переселенці зі сходу, які з залу встають та доповнюють, розказують якісь свої історії. І для мене це надзвичайна підтримка! Я переживала, що буде скептичне ставлення до книги. Але кожного разу є незнайомі мені люди, які встають і підтверджують, що так і було. Для мене це дуже цінно”, — каже Вільному радіо Катерина Зарембо.
У фокусі цієї книжки — місцеві проукраїнські громадські рухи, групи та спільноти — студентські, сільські, мистецькі, релігійні, культурні та спортивні.
“Ця книжка — про українські спільноти Донеччини та Луганщини, <…> існування яких російсько-радянський міф про Донбас заперечував. Про тих, хто хотів жити не в міфологізованому минулому, а у вільній демократичній Україні”, — розповідає авторка.