Анна Ярославна поклала початок зв'язків Києва з Францією, коли Москви ще взагалі не було, - світові ЗМІ

На кроки офіційного аккаунту України в Twitter відреагував ряд світових ЗМІ. Мова йде про зазначення того факту, що у 1051 році, коли доньку київського князя Ярослава Анну коронували у Франції, Росії ще не було. Цю реакцію Києва на слова президента РФ Путіна під час зустрічі із главою Франції поширили CNN, Vox, Independent, "Радіо Свобода", передає Deutsche Welle.
Офіційні сторінки України та Росії у мережі мікроблогів Twitter обмінялися іронічними повідомленнями після заяв президента РФ Володимира Путіна про "нашу княжну Анну" у Франції після зустрічі з колегою Еммануелем Макроном. Поєднання геополітичного протистояння та гумору привернуло увагу світових ЗМІ.
When @Russia says Anne de Kiev established Russia-France relations, let us remind the sequence of events pic.twitter.com/nBKhQdyKql
— Ukraine / Україна (@Ukraine) May 30, 2017
Аккаунт України зазначив, що київська княжна Анна Ярославна поклала початок зв'язків Києва з Францією, коли Москви ще взагалі не було, припускаючи, що Росія намагається приписати собі чужу історію. "Росія" у Twitter відповіла, що пишається "спільною історією" України, РФ та Білорусі та нагадала, що у добу Анни Ярославни Великий Новгород уже був достатньо розвиненим. На твіттер-аккаунті України прокоментували: "А ти геть не змінилися, правда?" та приєднала рухоме GIF-зображення ("гіфку"). На ньому був культовий у мережі мем з мультсеріалу "Сімпсони", де представник Росії в ООН замінює свою табличку на "Радянський Союз".
Про ситуацію написали як "серйозні" світові мас-медіа на кшталт CNN, Vox, Independent чи "Радіо Свобода", так і більш "легкі" або профільні видання, зокрема BuzzFeed, Daily Beast, Mashable чи Gizmodo. Головна тема заголовків - "Україна висміяла Росію у Twitter" або ж "Йой-політика у Twitter". "Світ побачив інноваційне використання дипломатії гіфок", - іронічно зазначив новинний канал CNN.
Авторський колектив профілю України у Twitter невідомий. Українські ЗМІ з посиланням на власні джерела писали, що проект курує Адміністрація президента України. Додамо, що в описі аккаунту англійською зазначено: "Па-па, комуняки: #ПеревагиДекомунізації".
«Вчорашню Twitter-переписку підхватило CNN - явний плюс… І гарний крок української дипломатії та суспільства, яке не пропустило історичного рейдерства. Але боротьба триває, наступне слово – за науковцями-істориками, кінематографістами та худодниками… і державою, яка б мала сприяти такого роду підтримці», - зазначив український політолог Микола Давидюк у своєму Facebook.