Для виробництва взуття Adidas і Nike будуть використовувати 3D-друк
У виробництві кросівок Adidas і Nike почали використовувати технологію 3D-друку, повідомляє The Financial Times.
За допомогою 3D-принтерів компанії виготовляють пробні зразки підошов зі складним рельєфом - як, наприклад, у футбольних бутс, де є шипи, або бігових кросівок. Раніше зразки отримували методом лиття: у форму зі сталі заливали розплавлений пластик і чекали затвердіння. Це займало набагато більше часу.
3D-друк значно прискорив процес розробки нових моделей взуття, який уможливлює створення безлічі зразків. У Nike заявили, що за півроку змогли провести 12 «випробувальних раундів» зразків, а в Adidas відзначили, що час оцінки нового зразка завдяки використанню 3D-друку скоротився з 4-6 тижнів до 1-2 днів.
Представники Adidas також підкреслили, що у створенні зразка підошви за допомогою 3D-принтера залучено набагато менше співробітників, ніж у створенні зразка за допомогою лиття: дві людини замість дванадцяти.
Коли 3D-друк почне використовуватися для виробництва компонентів не для прототипів, а для серійних кросівок, невідомо. У компанії Stratasys, 3D-принтерами якою користуються Adidas і Nike, заявили, що поки це неможливо через невисоку швидкість друку: на створення однієї підошви у принтера йде близько двох годин.
3D-принтером називають пристрій, який пошарово створює фізичний об'єкт по 3D-моделі. Існують як принтери для наукового та промислового використання (вони, як правило, коштують кілька десятків тисяч доларів США), так і «домашні» принтери ціною менше тисячі доларів.