Перейти до основного вмісту

Китай і Австрія здійснили сеанс квантового відеозв'язку

31 січня, 22:48
Фото: nv.ua

Вченим з Китаю і Австрії вдалося реалізувати міжконтинентальний квантовий розподіл ключів на відстань 7600 км між двома країнами.

Таким чином, фізики вперше передали дані по захищеному каналу з китайського Сінлуну в австрійський Грац за допомогою супутника "Мо-цзи" (Micius), повідомляє агентство Сіньхуа.

Це означає здатність супутника "Мо-цзи" до здійснення міжконтинентального квантового засекреченого зв'язку, що закладе основу для створення глобальної мережі квантових комунікацій в майбутньому. Відповідна стаття була опублікована днями в міжнародному науковому журналі Physical Review Letters - одному з найпрестижніших журналів в галузі фізики.

Такий успіх був досягнутий командою китайських вчених з КНТУ, Шанхайського інституту технічної фізики при Академії наук Китаю і Державної астрономічної обсерваторії спільно з групою вчених з Академії наук Австрії під керівництвом Антона Цайлінгера.

Механізм роботи квантової зв'язку полягає в наступному. Супутник Micius посилає заплутані фотони на дві станції, в Австрії та Китаї. Фотони закодовані за допомогою так званих поляризаций в якості перевірки безпеки. Вчені роблять вимірювання поляризації, а потім відправляють назад на супутник свої вимірювання. Потім супутник створює ключі безпеки, які можна використовувати для шифрування і дешифрування даних, які містяться в відеодзвінку.

Відзначимо, квантовий зв'язок використовує субатомні частинки, фотони, для передачі даних з використанням принципів квантової механіки. Цей засіб зв'язку вважається найбезпечнішим, оскільки подібні частинки неможливо знищити, дублювати або відстежити. Способів зламувати такі повідомлення поки не знайдено.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати