Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Львівська облрада не готова погоджувати договір про видобуток сланцевого газу

26 лютого, 17:29

Львівська обласна рада не отримувала проект договору з компанією "Шеврон" (Chevron) про видобуток сланцевого газу і не готова його погоджувати, поки не отримає інформацію про ризики видобутку.

"Прикро, але міністр екології та природних ресурсів представив недостовірну інформацію. До Львівської обласної ради проект угоди не надійшов, депутати його не бачили і не знають, про що там йдеться. Зокрема, не відомо, чим обернуться сланцеві угоди для місцевих громад, на території яких "Шеврон" планує розробку родовищ", - зазначається в заяві голови Львівської обласної ради Петра Колодія, поширеного прес-службою облради.

"Про будь-яке взаєморозуміння мови взагалі бути не може, адже обласна рада не отримала ні від уряду, ні від "Шеврон" інформації про ризики видобутку сланцевого газу, про склад суміші, використовуваної в технології гідророзриву, про те, наскільки загрожує видобуток якості та запасам питної води, і про гарантії безпеки для навколишнього середовища і людей ", - заявив П.Колодій, коментуючи заяву міністра екології та природних ресурсів України Олега Проскурякова про те, що уряд досяг порозуміння з владою областей, на території яких буде вестися видобуток сланцевого газу "Шеврон".

Голова Львівської обласної ради підкреслив, що позиція Львівської обласної ради в цьому питанні залишається незмінною. "Перш за все ми вимагаємо висновків щодо екологічних ризиків видобутку на підставі серйозних досліджень, які повинні також пройти експертизу українських вчених. Громади повинні отримати гарантії щодо виконання інвестиційних зобов'язань компанією і ліквідації можливих екологічних загроз, а обласна рада, як орган місцевого самоврядування, повинна детально вивчити текст Угоди про розподіл продукції, донести цю інформацію до громад і після погодження з громадами приймати рішення ", - сказав П.Колодій.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати