Перейти до основного вмісту

Людська мова з’явилась одночасно із першими знаряддями праці, - дослідження

03 вересня, 10:11

Дослідження британських учених підтвердило гіпотезу про те, що людина навчилася говорити в той самий час, коли й освоїла виробництво перших знарядь праці, про це свідчить наукова робота, опублікована в журналі PLoS ONE, повідомляє Lenta.ru.

«У роботі людського мозку спостерігається схожість при виготовленні кам'яних знарядь і при виконанні лінгвістичних завдань, що свідчить на користь гіпотези про одночасне виникнення у предків людей мови та інструментальної культури», - вважають учені з Ліверпульського університету.

Такі висновки вони зробили в ході спостереження за роботою мозку декількох добровольців за допомогою методу транскраніальної сонографії, що дозволяє побачити активізацію тих чи інших зон мозку.

Учасники випробувань за сигналом вчених починали або працювати над кам'яною сокирою ашельського типу, або просто ударяти каменем об камінь. На наступному етапі вони мали або мовчки придумувати слова на задану букву, або спокійно сидіти, «намагаючись не думати про слова».

Фахівці виявили схожість у роботі мозку людей при виконанні обох завдань: майже одночасно активувалися приблизно ті самі ділянки.

Особливо помітним був взаємозв'язок перед виготовленням кам'яних сокир - під час планування інструменту і кроків до його створення.

Ці результати дозволяють стверджувати, що здатність говорити і виробляти знаряддя з'явилися у людини одночасно.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати