Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

На Вінниччині висадять понад 150 тисяч дерев

16 жовтня, 15:53

Лісівники Вінниччини та екологічно активні вінничани  зазіхнули на рекорд. Уже завтра, у рамках загальнодержавної екологічної акції «Озеленення України», вони планують висадити 160 тисяч саджанців. Як повідомив начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Бондар, працівники лісового господарства вже підготовили до акції земельні ділянки, посадковий матеріал та знаряддя праці. Посприяла і погода – у ґрунті є необхідна волога.

«Активну участь в акції візьмуть усі державні підприємства лісового господарства Вінниччини, 50 учнівських лісництв, які діють на базі держлісгоспів, ветерани лісового господарства, оргкомітет Благодійної організації «Озеленення України» у Вінницькій області, волонтери, екоактивісти, – каже Анатолій Бондар. – Подібні акції особливо необхідні, адже сьогодні кожен українець має розуміти важливість справи відтворення лісу, висаджування дерев. Адже перша і головна функція лісу – екологічна».

Він додав, що за роки незалежності лісівники створили майже 38 тисяч гектарів нових лісів. Лісистість Вінницької області за цих майже 30 років виросла з 11 % до 13,8 %. Однак для досягнення оптимальної лісистості Вінницької області (з показником 15 %) необхідно створити 30 тис. га лісонасаджень. А бажано було б довести лісистість і до 20 %. Адже клімат змінюється, зона степу у зв’язку з глобальним потеплінням розширюється. Відтак, в умовах глобального потепління, масового всихання лісів актуальність створення і формування формують лісонасадження з посухостійких деревних порід зростає в рази.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото – Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати