Освіта за кордоном: як вибрати країну для навчання

Вступ до закордонного вишу - один із головних етапів в отриманні освіти. Університет дає основну базу знань для професійного розвитку, тому до вибору інституту і країни для навчання слід підійти з усією відповідальністю. Освітня компанія Karandash склала план, за яким визначитися з країною і вузом буде простіше.
Вибір країни
При розгляді країни для вищої освіти за кордоном зверніть увагу на такі пункти:
1. Основна мова навчання, чи є можливість вчитися англійською.
2. Середня вартість освіти, робота студентських фондів, які виділяють гранти і стипендії кращим студентам.
3. Особливості нострифікації диплома в інших країнах.
4. Візові моменти: оформлення студентської візи, час на пошук роботи, перспективи імміграції.
5. Умови практики та стажування (тривалість, ціна, можливості) - важливий пункт для майбутнього резюме.
6. Можливість підробітку.
7. Загальні характеристики: умови життя для іноземних студентів, екологія, клімат, культура, безпека тощо.
Розглянемо програми для вступників
Перелік програм залежить від конкретного вишу. Проте в більшості європейських країн діє правило - випускники шкіл СНД не можуть безпосередньо вступити до університету. Це пов'язано з особливостями середньої освіти в Європі. Тому навчання за кордоном починається зі вступу в коледж, вищу школу або довишівські курси, де студенти вчаться 1-2 роки. За результатами випускних іспитів можна вступити до інституту.
Хоча навчання в Голландії доступне для українців відразу після школи. Вступники зараховуються до вищого навчального закладу за результатами міжнародного іспиту з англійської TOEFL і середнім балом атестата.
Тому в плануванні переїзду важливо звернути увагу на вимоги для вступу, уточнити необхідні рівень мови, бали атестата та інші нюанси.
Особливості навчання на бакалавраті, магістратурі та докторантурі
Отримати диплом бакалавра можна за 3-4 роки. Бакалаврат передбачає отримання знань із загальної спеціальності, наприклад, економіка підприємства або готельна справа. Диплом бакалавра свідчить про закінчену вищу освіту та дозволяє успішно працевлаштуватися.
Магістратура полягає в отриманні глибоких знань і навичок у вузькому напрямі. Зазвичай одна спеціальність для бакалавра розділяється на кілька для магістрів. Зарахування на магістратуру відбувається після отримання бакалаврського рівня. Тривалість навчання - 1,5-2 курси.
Після магістратури можна продовжити навчання в докторантурі й отримати ступінь доктора. Цей рівень передбачає ведення наукової діяльності та написання наукової роботи. Термін навчання залежить від країни. Наприклад, освіта у Великій Британії на докторантурі забирає до 7 років, у Нідерландах цю ж ступінь можна отримати за 1-4 роки.
Вибір між коледжем та університетом
Вибір між коледжем і університетом залежить від країни навчання. Наприклад, у Канаді ці два навчальні заклади перебувають практично на одному рівні й однаково цінуються роботодавцями. В Англії ж коледж є лише перехідним етапом для вступу до престижного університету.
У більшості країн основна різниця між коледжами та інститутами полягає в ціні та тривалості навчання. Ці відмінності виникають через особливості навчального процесу: в коледжах роблять упор на отримання практичних навичок, в університеті - теоретичних знань. Крім того, у вишах студенти можуть самі вибирати профільні дисципліни або навіть складати розклад. У коледжах участь учнів в організації навчального процесу обмежена.
Як бачите, багато тонкощів вибору спеціальності або університету залежать від країни. Тому, перш ніж вибирати виш, обмежтеся вивченням освітньої системи в різних країнах. Це допоможе впевнено почати планування переїзду.