Палац Терещенків на Житомирщині під загрозою руйнування

Велична, хоч і сильно постаріла триповерхова неоготична будівля з двома вежами яскраво контрастує з навколишнім сільськогосподарським пейзажем селища Червоне, що на Житомирщині. Палац зі стрілчастими вікнами та іншими готичними елементами споруджений магнатом А.Грохольським, якому в XVIII-XIX ст. належало Червоне.
У кінці XIX ст. маєток придбав відомий підприємець та меценат М.Терещенко. Він реконструював палац і розташований по сусідству цукровий завод. Його син Ф.Терещенко на початку XX ст. відкрив при заводі авіамайстерню, на якій в 1913 р. було налагоджено виробництво аеропланів для військового відомства.
При заводі діяв невеликий музей, присвячений історії авіабудування та родині Терещенків.
У даний час палац у Червоному належить Свято-Різдва Христового жіночому монастирю УПЦ МП. Монахині обгородили палац мотузкою, таблички на якій повідомляють про заборону входити на територію у зв'язку із реконструкцію монастиря.
Проте реставраційні роботи не проводяться, будівля продовжує руйнуватися.
"Аварійну будівлю давно забрав собі Московський патріархат під жіночий монастир, але ніяких реставраційних робіт там не проводить. Всі монашки звідти втекли, і живе там зараз один призначений єпархією монах, який, здається, тихо ненавидить і це місце, і туристів з фотоапаратами, які кожен день ломляться у замкнені ворота", - написав на своїй сторінці у Facebook журналіст Андрій Тичина.
На території палацу можна побачити неробочий фонтан, унікальну чавунну скульптуру "Три грації", яку Терещенко замовив у Франції (зараз скульптура стоїть на площі перед зачиненим будинком культури).