Перейти до основного вмісту

Проект ЄС допоміг Україні розпочати реформу ринку електричної енергії, - НКРЕКП

16 лютого, 12:25
Фото: nerc.gov.ua

Завершився дворічний проект Твіннінг «Підтримка Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг в процесі реформування ринку електричної енергії», повідомляє прес-служба НКРЕКП.

Європейським партнером проекту виступив словацький національний регулятор (RONI), повідомили на закритті проекту 15 лютого. Словацькі колеги допомагали українському регулятору (НКРЕКП) в реалізації Закону України «Про ринок електричної енергії», прийнятого Верховною Радою України в квітні 2017 року. Проект тісно співпрацював з Агентством ЄС із взаємодії регуляторів у сфері енергетики (ACER).

“Реформування ринку електричної енергії в Україні – ключове завдання. Без функціонального та незалежного регулятора ця реформа не спрацює. Мета даного проекту полягала в підтримці українського регулятора в процесі реформи, щоб забезпечити впровадження в Україні найкращої практики ЄС. На жаль, через затримку в прийнятті закону про ринок електричної енергії та зволікання з реалізацією закону про регулятора у сфері енергетики, проект Твіннінг був змушений змінити свій робочий план. В результаті − величезний потенціал даного проекту так і не вдалося використати повністю. Як і раніше, ми готові конструктивно працювати з регулятором у впровадженні реформ у сферах природного газу, електричної енергії та центрального опалення”, − сказав Йоганнес Баур, перший радник, Керівник відділу програм допомоги "Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище" Представництва ЄС в Україні.

Зокрема, в межах проекту партнери спільно працювали над впровадженням в Україні вільного доступу третіх сторін до електричних мереж, над покращенням конкуренції шляхом розукрупнення електророзподільних компаній, а також над забезпеченням регулятором захисту прав споживачів. Партнери з RONI поділилися досвідом у регулюванні та моніторингу ринку електричної енергії у Словацькій Республіці та у країнах Вишеградської четвірки, а також надали відповідні рекомендації до проектів вторинного законодавства.

«Ми вдячні нашим словацьким колегам за цінну допомогу. НКРЕКП буде використовувати отримані рекомендації у процесі реформування ринку електричної енергії, який тільки розпочинається», − додав Дмитро Вовк, Голова НКРЕКП, керівник Проекту від країни-бенефіціара.

 Зазначається, що проекти Твіннінг, що фінансуються ЄС, об’єднують українські державні органи та органи держав-членів ЄС для обміну досвідом та найкращими практиками.

Даний проект Твіннінг у сфері електричної енергії реалізовувався в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з використанням досвіду Словацької Республіки, а також досвіду інших держав-членів ЄС з Вишеградської групи: Польщі, Чеської Республіки та Угорщини. Проект тривав 2 роки.

Цей проект є частиною ініціативи EU4Energy, яка підтримує країни Східного партнерства у покращенні енергозабезпечення, енергетичної безпеки та взаємозв'язків, а також у просуванні енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії. Ця ініціатива охоплює Вірменію, Азербайджан, Білорусь, Грузію, Республіку Молдова та Україну. Вона реалізується через фінансування проектів і програм, що допомагають реформувати енергетичні ринки та зменшити національну енергозалежність та споживання. У довгостроковій перспективі це зробить енергопостачання більш надійним, прозорим та доступним, і, таким чином, зменшить енергетичну бідність та рахунки за енергію як для громадян, так і для приватного сектору.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати