Перейти до основного вмісту

Шлапак запропонував змінити дизайн гривні

03 грудня, 16:31

Олександр Шлапак в останній день на посаді міністра фінансів звернувся до Національного банку з пропозицією повернути на українські грошові  банкноти зображення Херсонесу, підкреслюючи таким чином, що Кримський півострів є невід’ємною частиною України. Про це йдеться в листі Шлапака на ім’я голови НБУ Валерії Гонтаревої, копія якого є в розпорядженні Укрінформу.

Шлапак нагадав, що на банкнотах Національного банку України номіналом 1 гривня зразка 1992, 1994 та 1995 років Автономна Республіка Крим і Севастополь були представлені зображенням Херсонесу, який був безпосередньо пов'язаний з хрещенням Русі й поширенням Християнства.

У 2004 році цей центральний елемент дизайну банкноти було змінено на зображення "града Володимира у Києві".

Шлапак запропонував повернутися до попереднього дизайну купюри, оскільки питання ідентичності Криму активно використовується російською стороною для ідеологічної обробки населення як в Криму, так і пересічних росіян на території самої РФ, у тому числі, шляхом випуску «тематичних» купюр і монет.

Зокрема, пише Шлапак, "у жовтні 2014 року Банк Росії випустив в обіг монети з недорогоцінних металів номіналом 10 рублів, присвячені тимчасово окупованим територіям України: Криму і Севастополю як суб’єктам Росії.  Крім того, Центробанк РФ через ЗМІ неодноразово заявляв про підготовку випуску до  широкого обігу банкноти, присвяченої Криму".

"Таким чином, - пише Шлапак, - Російська Федерація вже використовує доступні пересічному росіянину недорогоцінні монети як інструмент своєї державної політики. Їх тираж – по 10 мільйонів штук – забезпечує високу ймовірність отримання таких монет як платіжного засобу в торгових мережах".

"Враховуючи викладене та у зв’язку з тимчасовою окупацією території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, пропагандистськими діями  Банку Росії, вважаю за доцільне повернутися до попереднього дизайну банкнот номіналом 1 гривня із зображенням Херсонесу, що засвідчить увагу держави до цих територіальних одиниць та їх приналежність до України", - пропонує Шлапак.

Олександр Шлапак працював на посаді міністра фінансів з 27 лютого по 2 грудня 2014 року. Документ урядовець підписав за кілька годин до того, як залишив посаду.

 

 
 

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати