Сьогодні в Україні закінчується термін підключення місцевих органів до реєстрів Мін'юсту

В Україні сьогодні, 1 жовтня, закінчується термін, виділений представникам районних адміністрацій та Центрів надання адміністративних послуг для підключення до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Про це на своїй сторінці в Facebook написав міністр юстиції України Павло Петренко.
"1 жовтня... закінчується термін, виділений представникам райдержадміністрації та ЦНАПів для підключення до реєстрів", - написав він.
Таким чином, з 1 жовтня чиновники не мають права вимагати від заявника довідок і виписок, оскільки всю інформацію вони можуть отримати безпосередньо з реєстрів Мін'юсту.
"Представники місцевої влади мали досить часу, щоб раз і назавжди позбутися від гори непотрібних папірців і спростити життя мільйонам українців. І більшість цією можливістю, на жаль, не скористалися", - зазначив Петренко.
Станом на 29 вересня до майнового реєстру підключено трохи більше третини центрів надання адміністративних послуг і лише кожна десята РДА. До бізнес-реєстру підключилося ще менше - 84 райдержадміністрації (17% від усієї кількості), і жодного ЦНАП.
"Як ми і попереджали, з завтрашнього дня Уряд жорстко поставить питання про персональну відповідальність місцевих чиновників, які не забезпечили підключення та ліквідації бюрократії та корупції", - підкреслив міністр.