У Луцькій гімназії №21 замість останнього дзвоника організували "Освітній пікнік"
Відмовитися від традиційної урочистої лінійки вирішили цього року у Луцькій гімназії №21 імені Михайла Кравчука. Ламати стереотипи тут почали ще кілька років тому, коли закликали учнів і батьків замість нести букети квітів учителям – пожертвувати призначену на них суму для допомоги українським військовим. Якщо ж хтось приносив все ж букети, їх збирали і відносили на меморіал пам’яті та до могил загиблих у цій неоголошеній війні на сході.
Торік на 1 вересня першачків у цій гімназії, котра, до речі, вже багато років входить у 100 ТОП-шкіл України, відправили замість лінійки в... казкову подорож. Незнайко, Мальвіна та інші казкові герої водили дітей по різних локаціях (ігровій, танцювальній, поетичній, казковій, музичній), де вони після випробувань отримували частинку пазла, аби в кінці скласти ключ до знань. Таким чином діти в ігровій формі доводили своє право бути першокласниками, і всім насправді було весело і цікаво. А нині у день останнього шкільного дзвоника в гімназії для випускників 4, 9 і 11 класів організували масштабне свято під назвою «Освітній пікнік». Директор гімназії Олег Ковальчук каже, що вчителям і батькам випускників довелося готуватися до пікніка цілий місяць. Адже було багато організаційних моментів. На подвір’ї школи виставили 5 палаток, це були локації, в яких випускники представляли свій клас, співали під гітару авторські пісні, переодягали класного керівника у князя Любарта, власника середньовічного луцького замку.... Фантазія, як кажуть, била ключем. На локаціях випускники мали проявити свої знання з... казок, літератури, англійської мови, проявити творчі таланти. Дирекція вручила грамоти і дипломи за перемоги у профільних учнівських конкурсах, яких учні 21-ї завжди здобувають чимало. Після пройдення усіх локацій випускники за гімназійною традицією пройшлися під рушниками, які тримали над ними батьки, з побажанням щасливої долі у дорослому житті. А коли зайшли у свої класи востаннє поспілкуватися у такому колективі, батьки принесли... казанки каші, яку варили самі.
Оксана Коваль, заступник директора, каже, що ламати стереотипи – насправді дуже цікаво не тільки учням, а й вчителям. Тому можливістю відійти від усталеного порядку прощання зі школою, від часто нудних лінійок тут скористалися сповна і досить креативно.
Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк