У Луцьку увічнять пам'ять дисидента меморіальною дошкою на будинку, де він мешкав
Для Луцька та Волині ім'я педагога Дмитра Полікарповича Іващенка є символом нескореності духу, істинного патріотизму.
Він із тих, кого потім назвали “шістдесятниками”, дисидент, за свої переконання був в'язнем радянських таборів. У листопаді минулого року йому б виповнилося 95 років.
Питання про меморіальну дошку на будинку, де мешкав, підняли на засіданні обласної комісії з увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій місцеві бібліотекарі. На комісії затвердили і напис, який має бути на меморіальній дошці: “У цьому будинку з 1960 по 2004 роки проживав дисидент-шістдесятник, політв’язень радянських таборів, видатний педагог-подвижник Іващенко Дмитро Полікарпович”. Слова “політв'язень радянських часів” додали зумисне, аби і через десятиліття люди знали суть, як кажуть, питання. З якої епохи – постать Іващенка та від якого режиму він постраждав...
У Луцьку є вже вулиця, яка носить ім'я цієї мужньої людини.
Дмитро Іващенко родом з села Шищаки на Полтавщині, учасник Другої світової війни, учитель української мови та літератури. Розмножував і розповсюджував літературу самвидаву. Виступав у пресі зі статтями з питань української мови та літератури. Був аарештований 1 вересня1965 року. Його звинувачували у проведенні націоналістичної антирадянської пропаганди й агітації та у створенні антирадянської організації. Як учаснику війни, котрий мав державні нагороди, присудили два роки таборів. Звинувачення в організаційній діяльності суд визнав недоведеними і виправдав його. Після звільнення з табору ще вчителював на Волині, переважно у поліській глибинці, повідомляє Наталія МАЛІМОН, “День”, Луцьк.