Перейти до основного вмісту

У Сумах в один день "декомунізували" майже 90 топонімів

23 лютого, 11:20

З більш ніж 130 сумських вулиць та провулків, які спеціально створеною робочою групою було запропоновано до перейменування у межах закону про декомунізацію, 89 відтепер офіційно змінять свої назви. Відповідні розпорядження про це підписав міський голова Сум Олександр Лисенко. Решту пропозицій, які викликали гарячі дискусії під час громадського обговорення, мер вважає сумнівними і передає на розсуд голови облдержадміністрації, котрий має повноваження прийняти рішення з цього питання. Так, суперечки виникли зокрема навколо ініціативи з перейменування вулиць Робітнича, Кооперативна, Інтернаціоналістів тощо.

Віднині 6 вулиць у Сумах названо на честь Героїв Майдану та АТО, ще 12 вулицям повернуто історичні назви. Ім’я наймолодшого кіборга сумчанина Сергія Табали, котрий загинув, захищаючи Донецький аеропорт, носитиме тепер уже колишня вулиця Паризької комуни. Вулиця Куйбишева стане вулицею Олексія Братушки – на честь сумчанина з Небесної Сотні, загиблого на київському Майдані. Вулиця Федька називатиметься вулицею Героїв Небесної Сотні. Радянська стане вулицею уродженця Сумщини, письменника Олександра Олеся, колишня Павлика Морозова – вулицею Олеся Ольжича.

Вшанували сумчани і пам'ять Героя України Степана Бандери: його ім’ям назвали колишню вулицю Баумана – соратника Леніна.

Нові покажчики для вулиць, які підпали під перейменування, міська рада обіцяє виготовити за власний кошт. А мешканців міста заспокоює: не варто хвилюватися щодо додаткових коштів у зв’язку із перейменуванням. Зміни в документи права на власність чи паспорти вноситимуться при зміні адреси проживання чи купівлі-продажу нерухомості. Не потрібно змінювати й технічні паспорти власникам авто.

Алла Акіменко, Суми.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати