У тексті декларації не звучатиме слово «геноцид», - Патріарх Святослав (Шевчук)
Основні тези спільної польсько-української декларації щодо 70-ліття Волинської трагедії, яку єрархи Римо-Католицької Церкви в Польщі та УГКЦ підпишуть 28 червня у Варшаві, зводяться до бажання двох народів жити у мирі. У декларації також не використовуватиметься слово «геноцид».
Про це заявив журналістам Патріарх Святослав (Шевчук) під час всеукраїнської прощі до Страдчу напередодні візиту до Польщі.
«Основні тези тексту зводяться до того, що ми разом хочемо продовжувати справу примирення. Я скажу слова прохання про прощення, які виголосив мій попередник Блаженніший Любомир перед Папою Римським Іваном Павлом ІІ, говорячи, що так сталося історично, що багато синів і дочок України скривдили своїх польських братів. Ми просимо прощення. Таку сама формулу прощення від імені поляків виголосить владика Юзеф Міхалік», - сказав він.
Глава УГКЦ нагадав, що він поставить свій підпис під декларацією як представник України, з боку польської її підпише Голова єпископської конференції Польщі Юзеф Міхалік.
«Цей текст також запрошені підписати Митрополит Мечислав Мокшицький – Голова конференції єпископів РКЦ в Україні і владика Іван (Мартиняк) – митрополит УГКЦ в Польщі», - зауважив першоєрарх.
«Я їду до Польщі, щоби боронити там образ українця і образ поляка в Україні. Щоби зробити ще один крок у справі українсько-польського примирення. Бо цього року якраз минає 25 років відколи він розпочався. Я думаю, що дуже важливо нам, українцям, пошанувати той біль, який мають поляки, зокрема, волинську трагедію. Ми ж маємо теж бути речниками свого народу і теж маємо говорити про свій біль», - окреслив основну мету свого візиту Патріарх Святослав.
Джерело: РІСУ