У Тернополі відбувся чемпіонат світу з водно-моторного спорту

На Тернопільському ставі відбулися етапи чемпіонату світу з водно-моторного спорту «HYDRO GP Ternopil» у класах F-500 WC, F-250 WC «Massimo Rossi Memorial» та F-125 WC. У змаганнях взяли участь команди із 15 країн світу, зокрема з Австрії, Словаччини, Естонії, Болгарії, Латвії, Італії, Угорщини, Польщі та ін.
«Цьогоріч була рекордна кількість учасників — 44. Вони гідно представили свої національні федерації. Для того, щоб брати участь у цьому чемпіонаті, кожен з них мав отримати міжнародну ліцензію, тобто показати в своїй країні або на європейській першості результати, достойні чемпіонату світу, — наголошує президент Національної федерації водно-моторного спорту України Віктор Шемчук. —
Я вважаю, що в класах F-125, F-250 і F-500 Тернопіль є світовою водно-моторною столицею, адже тут найбільш регулярно відбуваються перегони. Цьогоріч ми вдесяте провели чемпіонат, а в статусі чемпіонату світу — вп’яте. За ці роки, думаю, усі найсильніші гонщики планети побували в Тернополі і взяли участь у змаганнях».
За результатами чемпіонату світу, у найпотужнішому класі «F-500» перше місце виборов Маріан Юнґ із Словаччини, друге місце посів Мілен Марінов (Болгарія), третє місце — Ерко Аабрамс (Естонія).
«Для мене ця перемога є особливою. Адже попередній раз посіли перше місце в 2012-му, потім мали багато невдач, цього разу нашій команді справді пощастило. Дякуємо всім», — каже Маріан Юнґ. —
На чемпіонат до Тернополя приїжджаємо щороку. Мені дуже подобається це місто. У нас вже багато друзів тут. Я був у США, Китаї та інших країнах, але в Тернополі чемпіонат організований найкраще».
На світові змагання вперше приїхала в Україну Єва Мілларе із Латвії і спробувала себе у класі «F-500». 34-річна спортсменка цьогоріч почала стартувати у найшвидших водно-моторних човнах.
«Це вже мої треті перегони у «F-500». Я поки що початківець, – каже Єва. – Їздити на водно-моторних човнах почала у 2015 році. Я спортсменка у третьому поколінні. Мій батько їздив все життя, мій дідусь… Тепер продовжую їхній шлях. Дуже подобається в Тернополі. Тут велика вода, хороша траса і найголовніше — дуже багато глядачів».
У класі F-250 одним із цьогорічних фаворитів став Дмитро Герасименко із Дніпропетровська. У першій гонці він посів друге місце, а за загальними результатами у даному класі — четверте. До призового місця не вистачило кількох балів. Дмитро з 1996 року займається водно-моторним спортом.
«У Тернополі найкраща інфраструктура. І проводять змагання на День Незалежності та День міста. Свято на святі виходить, — каже Дмитро Герасименко. — Вже чотири роки ми не виїжджали за кордон через фінансові складнощі. В Тернополі є можливість брати участь у перегонах світового рівня і, звісно, не пропустили такий шанс. Цьогоріч у нас не було мотору для човна. Допомогли італійці, які привезли його. Встановили мотор тут, в Тернополі. Такими є сьогоднішні реалії».
У рамках спортивної події відбулися перегони на Кубок Європи з водно-моторного спорту у класах човнів-глісерів RN 2000. І місце посів Яніс Сімановс із Латвії, друге — Дмитро Лебедь із Дніпропетровської області, третє — Олександр Остапов із Хмельницька.
«Вже 34 роки безперервно займаюся цим видом спорту. 1987-й рік став особливим ще й тим, що я побував тоді на чемпіонаті з водно-моторного спорту, який проводився в Тернополі вперше. Приїхав як глядач разом із майбутньою дружиною. Був під враженнями. Ще на той час наші спортсмени доволі добре почувалися у цьому виді спорту. Наскільки пам’ятаю, було дуже багато учасників. Радіємо, що відновили традицію проведення цього чемпіонату в Тернополі і маємо можливість брати участь у ньому. Враження чудові. На змагання такого рівня ми вже давно чекали. Головне все ж не перемога, а участь і задоволення, яке отримуємо під час перегонів. Зустрічайте нас наступного року».
Тамта ҐУҐУШВІЛІ