У Вінниці на честь Михайла Коцюбинського висадили галявину сонця та мрій (фото)

Під веснянки та гаївки висаджували сьогодні квіти на території садиби-музею Михайла Коцюбинського. Галявину сонця та мрій з чорнобривців, сальвій та алісума облаштовували студенти Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського. Допомагали їм висаджувати рослини наймолодші учні школи № 32. Нову квіткову палітру у формі сонця презентували у рамках проекту «Мистецький сад Михайла Коцюбинського».
«Письменник любив сонце, природу та квіти, тому коли виникла потреба висаджувати нову клумбу, ми вирішили провести інтерактив і залучити до цієї події студентів та школярів. Вони отримали унікальну можливість створити на території музею галявину сонця та мрій Михайла Коцюбинського, – розповідає в.о. директора музею Лариса Кравченко. – Ми постійно шукаємо нові форми роботи з відвідувачам, які вже не «ведуться» на звичайні екскурсії. Тому часто експериментуємо, запроваджуємо нестандартні екскурсії, фестивалі чи дійства. Адже діти запам’ятають той день, коли вони садили квіти у музеї Михайла Коцюбинського на все життя. А упродовж літа матимуть можливість прийти і подивитися, як росте їхня квіточка, приведуть сюди своїх батьків і показати свою рослину, яку вони висадили самостійно. Сучасних дітей важливо долучити їх не лише для культурної спадщини, але й прививати їм любов до живої природи».
Гостей свята розважали учасники вокального ансамблю «Душі криниця», фольк-гурт «Фієста», ансамбль нової музики «Оберіг», фолк-тріо «Світло» та молода поетеса Дана Кваша. А після того, як всі попрацювали – творчо та фізично – для учасників влаштували квест «Стежками Коцюбинського», під час якого вони дізналися чимало цікавого про життя і творчість письменника, а також про його садибу-музей у Вінниці.
«Я вперше у музеї Коцюбинського і вперше саджу чорнобривці, Хочу, що моя квіточка прийнялася і я привів сюди бабусю, щоб вона побачила, який я молодець, – каже першокласник школи № 32 Микита Хріпко. – Ми сьогодні і «Подоляночку» водили, і саду гралися. Краще бути тут, аніж на уроках».
Вінницький літературно-меморіальний музей Михайла Коцюбинського відкрили 8 листопада 1927 року в будинку, де народився письменник і проживав до 1897 року. У музеї-садибі налічується близько 9 тисяч експонатів. Експозиція розміщується в 5 кімнатах. Вона висвітлює в хронологічному порядку, життя і творчість Михайла Коцюбинського. Тут зберігаються прижиттєві видання його творів, їх переклади мовами народів миру, спогади сучасників, архівні матеріали, предмети побуту й етнографії. Зібрана цікава колекція художніх полотен – ілюстрацій до творів Коцюбинського «Дорогою ціною», «Маленький грішник», «Цвіт яблуні», «Fata morgana», «Тіні забутих предків» тощо. На території музею-садиби також розташована комплексна пам'ятка природи – «Музей-садиба М. Коцюбинського».
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора